Bosch zakłada nową spółkę w segmencie inteligentnych budynków - INTELIGENTNY DOM - BOSCH - AUTOMATYKA DOMOWA - INTELIGENTNE BUDYNKI - SMART HOME
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bosch zakłada nową spółkę w segmencie inteligentnych budynków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bosch zakłada nową spółkę w segmencie inteligentnych budynków

Bosch zakłada nową spółkę w segmencie inteligentnych budynków
fot. Bosch

Nowy system Bosch dla inteligentnych budynków umożliwia kontrolowanie ogrzewania i oświetlenia za pomocą jednej aplikacji.

Firma Bosch umacnia swoją działalność w segmencie rozwiązań dla inteligentnych budynków. Od 1 stycznia 2016 r. nowo powstała spółka Robert Bosch Smart Home GmbH będzie zajmować się wszystkimi działaniami koncernu w segmencie inteligentnych budynków (Smart Home), łącząc m.in. doświadczenie w tworzeniu odpowiedniego oprogramowania oraz czujników. W przyszłości nowa spółka będzie oferować z jednego źródła wiele produktów i usług dla budynków zintegrowanych z internetem, w tym nową funkcjonalność, która pozwala na raportowanie próby włamania oraz pomaga sterować ogrzewaniem w celu oszczędzania energii. Od stycznia 2016 r. klienci będą mogli zamówić w internecie pierwsze produkty z tego segmentu. Wśród nich znajdą się inteligentny kontroler domowy, inteligentny termostat i czujniki otwartych drzwi lub okien.

Swoją premierę produkty będą miały podczas targów elektroniki użytkowej CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas, w dniach 6-9 stycznia 2016 r. Rozwiązania Bosch dla inteligentnych budynków celują w gigantyczny rynek: według ekspertów tylko do 2020 roku ok. 230 milionów budynków na świecie – prawie 15% wszystkich gospodarstw domowych – będzie wyposażonych w technologie przeznaczone dla inteligentnych budynków.

Ogromny potencjał rynkowy

 – Założenie spółki Bosch zajmującej się tym segmentem to ważny krok na drodze do integracji i rozszerzania portfolio rozwiązań dla inteligentnych budynków. Inteligentne budynki tworzą rynek nowych usług, które ułatwiają życie mieszkańcom i użytkownikom, oraz mają znaczny potencjał biznesowy – mówi dr Stefan Hartung, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH odpowiedzialny za sektor Energy and Building Technology.

 – System Bosch dla inteligentnych budynków jest łatwy w instalacji i obsłudze: jeden system, jedna aplikacja, wyjątkowy komfort. Nasze rozwiązanie odciąża użytkowników przy wykonywaniu rutynowych zadań, a równocześnie oferuje im większą wygodę i bezpieczeństwo – dodaje dr Peter Schnabele, przyszły dyrektor generalny spółki Robert Bosch Smart Home GmbH z siedzibą w Stuttgarcie.

Najwyższy priorytet dla ochrony i bezpieczeństwa danych

Rozwiązania Bosch dla inteligentnych budynków spełniają najwyższe standardy ochrony i bezpieczeństwa danych. Standardy te są brane pod uwagę już na samym początku procesu rozwoju produktów. Firma oferuje klientom i użytkownikom pełną transparentność oraz swobodę decydowania o sposobie wykorzystania ich danych.

Nowe usługi i aplikacja

Rozwiązania systemowe Bosch dla inteligentnych budynków oznaczają, że wystarczy jedna platforma do sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, działaniem czujek przeciwpożarowych oraz urządzeniami domowymi. Obsługa tych wszystkich urządzeń jest możliwa przy użyciu smartfona lub tabletu. Sercem systemu jest kontroler Bosch, centralna jednostka, która integruje poszczególne komponenty ze sobą oraz z internetem. W przyszłości użytkownicy będą mogli używać aplikacji Bosch do łączenia podstawowych funkcji niepowiązanych ze sobą urządzeń. Przykładowo, rozwiązanie stosowane do monitoringu drzwi i okien raportuje, czy okno jest otwarte. Jeśli tak, system może automatycznie zmniejszyć ogrzewanie w danym pokoju, zgodnie z ustawieniami preferowanymi przez użytkownika. Co więcej, użytkownicy mogą w każdej chwili i z dowolnego miejsca sprawdzić na smartfonie, czy drzwi i okna są otwarte czy zamknięte. W przyszłych wersjach rozwiązań dla drzwi i okien system będzie wzbudzał alarm w przypadku sforsowania okna lub drzwi, podczas gdy właściciela nie ma w domu – oznacza to, że nie trzeba będzie instalować oddzielnego systemu alarmowego.

Kompatybilność z urządzeniami innych producentów

Jeśli chodzi o komunikację pomiędzy urządzeniami, Bosch jest zdania, że otwarte standardy i platformy przyczynią się do stworzenia technologii przyjaznych użytkownikom. Dlatego system Bosch dla inteligentnych budynków jest modułowy i skalowalny oraz oferuje możliwość łatwego podłączenia kompatybilnych urządzeń innych producentów.

Dzięki systemowym rozwiązaniom Bosch dla inteligentnych budynków, wystarczy jedna platforma do sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, działaniem czujek przeciwpożarowych oraz urządzeniami domowymi. Obsługa tych wszystkich urządzeń jest możliwa przy użyciu smartfona lub tabletu. Sercem systemu jest kontroler Bosch, centralna jednostka, która integruje poszczególne komponenty ze sobą oraz z internetem.

Dzięki systemowym rozwiązaniom Bosch dla inteligentnych budynków, wystarczy jedna platforma do sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, działaniem czujek przeciwpożarowych oraz urządzeniami domowymi. Obsługa tych wszystkich urządzeń jest możliwa przy użyciu smartfona lub tabletu. Sercem systemu jest kontroler Bosch, centralna jednostka, która integruje poszczególne komponenty ze sobą oraz z internetem. 

Źródło: Bosch

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl