Farnell element14 uzyskuje w Europie certyfikat AS9120 - DYSTRYBUCJA - DYREKTYWA ROHS - WEEE - FARNELL ELEMENT14 - ISO 9001 - TRACEABILITY - CERTYFIKAT AS9120
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell element14 uzyskuje w Europie certyfikat AS9120
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell element14 uzyskuje w Europie certyfikat AS9120

Farnell element14 uzyskuje w Europie certyfikat AS9120
fot. Farnell element14

Gwarancja możliwości śledzenia oraz kontroli drogi podzespołów (traceability)

Firma Farnell element14 uzyskała certyfikat AS9120 zaświadczający o przestrzeganiu globalnego standardu dotyczącego kontroli jakości, który został opracowany przez branżę lotniczą w celu zaspokojenia szerokich potrzeb z zakresu śledzenia przesyłek i kontroli jakości w dystrybucji.

Uzyskując ten certyfikat, firma Farnell element14 potwierdziła wykorzystywanie przez siebie środków kontroli śledzenia przesyłek oraz procesów dla każdego podzespołu elektronicznego, który ma na stanie, bądź który wysyła do klienta. Stanowi to gwarancję dostarczania oryginalnych produktów wysokiej jakości oraz doskonałej obsługi dla klientów z branży lotniczej oraz obronnej. 

Oparty na normie ISO 9001:2008 i rozszerzony o blisko 100 dodatkowych wymogów standard AS9120 gwarantuje klientom firmy Farnell element14 kompleksowy system kontroli jakości skoncentrowany na obszarach bezpośrednio wpływających na pewność co do możliwości śledzenia produktów oraz niezawodności. Mimo iż standard ten został opracowany przez branżę lotniczą, powinny go przestrzegać wszystkie firmy tworzące produkty o krytycznym znaczeniu, które muszą gwarantować wysoki poziom niezawodności.      

 – Uzyskanie certyfikatu AS9120 to nic prostego, a osiągnięcie tego ważnego celu stanowi potwierdzenie poziomu naszych możliwości oraz propozycji w zakresie obsługi. Spełnienie rygorystycznych kryteriów certyfikatu AS9120 jest kluczowym warunkiem dla podmiotów działających w branży lotniczej lub obronnej, jednak dzięki temu wszyscy nasi klienci uzyskują dodatkowe możliwości w zakresie śledzenia przesyłek i kontroli. Oprócz pokaźnych inwestycji w stany magazynowe oraz wsparcie, firma Farnell element14 jest w pełni przygotowana do spełnienia konkretnych wymogów klientów z branży lotniczej i obronnej od etapu projektowania po etap produkcji – mówi Jerry Vaughan, Globalny dyrektor ds. operacyjnych w firmie Premier Farnell.

Oto niektóre z dodatkowych wymogów standardu AS9120:

  • Podział - Konkretne wymogi dotyczące podziału wysyłek zbiorczych oraz tego, jak utrzymywana jest zgodność ze specyfikacją.
  • Możliwość śledzenia - Określa konkretne wymogi w zakresie śledzenia przesyłek od odbioru po doręczenie.
  • Potwierdzenie zgodności - Od dystrybutorów wymaga się konkretnych dokumentów potwierdzających przestrzeganie standardu. Certyfikat AS9120 definiuje te wymogi.

Uzyskanie certyfikatu AS9120 to tylko jedno z szeregu usprawnień i inwestycji w stany magazynowe i obsługę realizowanych przez firmę Farnell element14. Inne to na przykład umieszczanie kodów daty i partii dla zamówień do 200 000 SKU na etykietach produktów w pełni zgodnych z systemem kodu kreskowego, czy noty przewozowe ułatwiające odbiór i przechowywanie towarów przez klientów.

Certyfikat AS9120, a także zgodność z innymi wymogami legislacyjnymi, takimi jak dyrektywy RoHS i WEEE, jak również uzyskanie certyfikatów zewnętrznych (ISO 9001, 14001 i 18001), zaświadcza o rzetelności firmy Farnell element14 jako zaufanego partnera w zakresie dostaw dla klientów z branży lotniczej i obronnej.

Źródło: Farnell element14

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl