TIM, A-T i Kaczmarek Electric tworzą Grupę TAK - HURTOWNIA ELEKTROTECHNICZNA - DYSTRYBUCJA - TIM - RYNEK ELEKTRYCZNY - KACZMAREK ELECTRIC - A-T - GRUPA TAK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności TIM, A-T i Kaczmarek Electric tworzą Grupę TAK
drukuj stronę
poleć znajomemu

TIM, A-T i Kaczmarek Electric tworzą Grupę TAK

TIM, A-T i Kaczmarek Electric tworzą Grupę TAK

TAK to nazwa wspólnego przedsięwzięcia trzech firm, należących do grona największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce. 

 

  Nasze modele biznesowe i pomysły na rozwój różnią się, doskonale się uzupełniając. Konkurujemy ze sobą w niewielkim stopniu, dlatego uznaliśmy, że współpraca może przynieść nam wszystkim duże korzyści – wyjaśnia Paweł Jarmużek, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Handlowego A-T SA.

Partnerzy tworzący TAK dysponują bogatym know-how i doświadczeniem. Na rynku spędzili łącznie 70 lat, kierując swoją ofertę nie tylko do klientów biznesowych, dokonujących zakupów hurtowych, lecz również do szerokiego grona odbiorców detalicznych.

Niewątpliwym atutem A-T, Kaczmarek Electric oraz TIM-u jest multikanałowość. Firmy posiadają łącznie 215 placówek handlowych (sklepy, hurtownie i biura handlowe), a dodatkowo A-T oraz TIM sprzedają także online. Dzięki temu grupa TAK zaoferuje swoim dostawcom dotarcie do wszystkich grup klientów oraz wyjątkowo szybkie i sprawne wprowadzanie na rynek nowości produktowych. Łączne obroty twórców grupy TAK wyniosły w 2014 r. niemal 1,4 mld zł. Po trzech kwartałach 2015 r. osiągnęły już poziom 1,16 mld zł, co oznacza dynamikę rzędu niemal 120% w stosunku do analogicznego okresu 2014 r.

  Wszyscy dynamicznie się rozwijamy. Stoi za nami zarówno potencjał sprzedażowy, jak i logistyczny. Wspólnie mamy niemal 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowych i placów kablowych – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA.

Z kolei klienci A-T, Kaczmarek Electric oraz TIM-u będą mogli liczyć na dostęp do jeszcze szerszej gamy produktów. Długoterminowe kontrakty pomiędzy TAK a producentami artykułów elektrotechnicznych pozwolą także na wypracowanie bardziej stabilnej oferty cenowej.

  TAK to nie tylko inicjały naszych firm. Nazwa grupy to także sygnał dla naszych partnerów w interesach. Liczymy, że wspólnie z dostawcami wypracujemy nowe modele zakupowe, pozwalające na optymalizację kosztów logistycznych po obu stronach. Także usprawnienie procesów decyzyjnych w relacjach z dostawcami powinno stworzyć nowe ramy tej współpracy, czyniąc ją bardziej przewidywalną, spójną i - przede wszystkim - prorozwojową. Chcemy robić biznes na TAK, z korzyścią dla wszystkich – podkreśla Cezary Kaczmarek, prezes Zarządu Kaczmarek Electric SA.

Najbliższy miesiąc przedstawiciele grupy TAK poświęcą na ustalenie terminów spotkań z dostawcami - tak, aby jeszcze w tym roku rozpocząć rozmowy handlowe dotyczące zakupów dla całej grupy.

Źródło: TIM SA
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl