Przekładniki z ABB zwiększą bezpieczeństwo energetyczne warszawskiej ciepłowni Kawęczyn - ABB - ELEKTROENERGETYKA - PRZASNYSZ - PRZEKŁADNIK NAPIĘCIOWY - PGNIG TERMIKA - PRZEKŁADNIK KOMBINOWANY
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przekładniki z ABB zwiększą bezpieczeństwo energetyczne warszawskiej ciepłowni Kawęczyn
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przekładniki z ABB zwiększą bezpieczeństwo energetyczne warszawskiej ciepłowni Kawęczyn

Przekładniki z ABB zwiększą bezpieczeństwo energetyczne warszawskiej ciepłowni Kawęczyn
fot. ABB

Zakład Aparatury Wysokich Napięć ABB w Przasnyszu dostarczy 48 przekładników WN na potrzeby modernizacji zasilania układów pomiarowych i zabezpieczeniowych w warszawskiej Ciepłowni Kawęczyn. Urządzenia zwiększą bezpieczeństwo energetyczne całej instalacji.

W ramach otrzymanego zamówienia ABB dostarczy firmie ELBUD Warszawa Sp. z o.o. 33 przekładniki kombinowane typu PVA 123A i 15 przekładników napięciowych. 5-rdzeniowe i 4-uzwojeniowe urządzenia typu PVA 123A zostały wyposażone w izolator osłonowy, wykonany z porcelany, o drodze upływu wymaganej dla III strefy zabrudzeniowej. Wartość zamówienia wyniosła ponad 1 mln PLN.

Wymiana przekładników starego typu związana jest z modernizacją zasilania układów pomiarowych i zabezpieczeniowych w sieciach elektroenergetycznych ciepłowni Kawęczyn. Firma Elbud zainstaluje w ciepłowni nowoczesne przekładniki produkcji ABB, których produkcję rozpoczęto w 2011 roku w fabryce ABB w Przasnyszu jako kolejny etap rozwoju przekładników WN wytwarzanych w Polsce. Inwestorem jest Ciepłownia Kawęczyn, należąca do PGNiG TERMIKA S.A.

W ramach umowy ABB dostarczy przekładniki do klienta w ciągu 12 tygodni od daty zawarcia kontraktu, co jest najkrótszym terminem na rynku.

 – Zaoferowaliśmy klientowi najkrótszy osiągalny termin dostawy. Nowo pozyskany kontrakt jest dla nas kontynuacją współpracy z Ciepłownią Kawęczyn. Cieszymy się, że nowa, niezawodna technologia PVA 123 zyskuje uznanie również użytkowników naszych przekładników starszego typu, produkowanych w latach 80. i 90. – powiedział Grzegorz Syska, kierownik obszaru sprzedaży w Lokalnej Jednostce Biznesu Produktów Energetyki WN. 

Przekładniki przetwarzają wysokie prądy i napięcia występujące w linii przesyłowej do niższych, znormalizowanych wartości, które mogą być obsługiwane przez instrumenty pomiarowe i zabezpieczeniowe. Są one wykorzystywane do sterowania siecią, do urządzeń zabezpieczeniowych oraz do pomiaru ilości przesyłanej energii i wynikających z tego rozliczeń pomiędzy dostawca a odbiorcą (liczniki energii).

ABB jest wiodącym innowatorem na światowym rynku przekładników wysokiego napięcia. W roku 2012 Zakład Aparatury Wysokich Napięć ABB w Przasnyszu rozpoczął kolejną inwestycję, zwiększającą jakość produkowanych aparatów poprzez pełną kontrolę procesu produkcji oraz podnoszącą wydajność fabryki tak, aby w pełni zaspokoić możliwości dostępnych rynków i rozwijać eksport na nowe rynki zbytu.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl