ABB przyśpiesza i wdraża zmiany - AUTOMATYKA - ABB - ENERGETYKA ZAWODOWA - NEXT LEVEL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB przyśpiesza i wdraża zmiany
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB przyśpiesza i wdraża zmiany

ABB przyśpiesza i wdraża zmiany
fot. ABB

ABB zmienia strukturę dywizyjną firmy wdrażając drugi etap swojej strategii Next Level. Pozwoli ona na wygenerowanie jeszcze większego wzrostu organicznego jednocześnie zapewniając większą wartości dla klientów. Jednym z przejawów zmiany w firmie jest decyzja o efektywniejszym połączeniu m.in. oferty w zakresie energetyki i automatyki.

Od 1 stycznia 2016 roku ABB będzie funkcjonować w ramach usprawnionej struktury, która obejmie cztery dywizje. Nowa - Power Grids - położy nacisk na zmieniające się potrzeby klientów z sektora użyteczności publicznej. Podmioty te zyskają kompletną ofertę z jednego źródła - power & automation for the grid w zakresie energetyki i automatyki dla przesyłu i dystrybucji.

 – Przyspieszamy i wdrażamy 2. Etap strategii Next Level. Poprzez połączenie oferty w zakresie energetyki i automatyki w ramach jednej dywizji nasi klienci zyskają jeszcze większą wartość. Jednocześnie uprościmy swoją strukturę, staniemy się szybsi i sprawniejsi w działaniu – powiedział prezes zarządu Grupy ABB Ulrich Spiesshofer.

Trzy pozostałe dywizje skoncentrują się na  sektorach: przemysłu oraz transportu i infrastruktury - power & automation for the site. Nowa dywizja Electrification Products ma łączyć w sobie wiodące biznesy niskich i średnich napięć. Dywizje Automatyzacji Produkcji i Napędów oraz Automatyki Procesowej będą nadal zmieniać się, aktywnie odpowiadając na potrzeby klienta i zwiększając sprawność operacyjną. W rezultacie nowa struktura dywizyjna ABB zostanie uproszczona i tym samym zmniejszy się z 5 do 4, zapewniając nową jakość obsługi.

 – Nasza nowa dywizja Power Grids będzie numerem jeden na świecie jeśli chodzi o dostarczanie rozwiązań z zakresu energetyki i automatyki dla klientów z obszaru sieci energetycznej. W przyszłości będzie obsługiwać zakłady z sektora przesyłu i dystrybucji jako jeden biznes. Nowa dywizja Electrification Products dostarczy klientom jedną z najszerszych ofert w zakresie niskich i średnich napięć, dostępnej w coraz większej sieci kanałów sprzedaży na całym świecie – stwierdził Spiesshofer.

ABB przyspiesza wdrażanie ogłoszonych wcześniej 1000-dniowych programów, aby zwiększyć wydajność pracowników umysłowych i poprawić proces zarządzania kapitałem obrotowym. Firma planuje uzyskać około 1 mld USD z tytułu zmniejszenia kosztów strukturalnych. Ma to stanowić dodatkowy zysk w stosunku do przeprowadzanego obecnie programu zmniejszania kosztów rok do roku o ekwiwalent 3-5 proc. kosztów sprzedaży. Szacuje się, że nowe podejście do zarządzania kapitałem obrotowym uwolni co najmniej 2 mld USD gotówki do końca 2017. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na inwestycje charakteryzujące się wysokim poziomem zwrotu z poniesionych nakładów, badania i rozwój, przejęcia dokonywane w sposób metodyczny oraz zyski dla akcjonariuszy.

Fundamentem konkurencyjności ABB jest innowacja technologiczna. Dlatego firma planuje nadal inwestować w badania i rozwój (R&D) około 1,5 mld USD rocznie lub równowartość blisko 4 proc. swoich przychodów.

Głównymi obszarami działalności ABB są m.in. rozwiązania dla wydajnej dystrybucji energii elektrycznej, takie jak rozdzielnica, która wykorzystuje gaz o znacznie niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Innym obszarem jest Internet rzeczy, usług i ludzi, który umożliwia opartym na sieci internetowej rozwiązaniom automatyki i sterowania zwiększanie produktywności i jakości. Firma tworzy również przełomowe technologie, m.in. wysokonapięciowych systemów prądu stałego HVDC, ograniczając straty energii i wpływ na środowisko naturalne, czy też łącząc sztuczną inteligencję i druk 3D z rozwiązaniami w zakresie robotyki. Możliwe jest to dzięki centrum badawczo-rozwojowym (R&D), które m.in. znajduje się w Krakowie oraz współpracy z innowacyjnymi partnerami i udziałowi kapitału zalążkowego, generowanemu poprzez ABB Technology Ventures.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl