Ewolucja Internetu Rzeczy początkiem nowej generacji inteligentnych budynków - INTELIGENTNE BUDYNKI - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ewolucja Internetu Rzeczy początkiem nowej generacji inteligentnych budynków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ewolucja Internetu Rzeczy początkiem nowej generacji inteligentnych budynków

Ewolucja Internetu Rzeczy początkiem nowej generacji inteligentnych budynków
fot. Silicon Labs

Zapotrzebowanie na komunikację między urządzeniami oraz wspólne standardy dotyczące bezpieczeństwa danych stymuluje rewolucyjne innowacje w Internecie Rzeczy dla inteligentnych budynków

Internet Rzeczy oferuje projektantom inteligentnych budynków przełomową szansę na dostarczenie zintegrowanych rozwiązań, które maksymalizują efektywność operacyjną i energetyczną, stymulują innowacje, rozwijają usługi zdalne oraz gromadzą wartościowe dane dla użytkowników końcowych. Internet Rzeczy jest u progu nowej przełomowej zmiany, a uczestnicy rynku kierują swoje zainteresowanie w stronę elastycznych, dobrze zabezpieczonych i oszczędnych aplikacji opartych na chmurze, które przekształcą dane dotyczące budynku w platformę podejmującą decyzje.

Według nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, pt. Szanse dla rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) w inteligentnych budynkach (Opportunities for Internet of Things (IoT) in Smart Buildings) wynika, że szybka urbanizacja, globalna łączność i konwergencja cyfrowa rozwiązań informatycznych nowej generacji stworzą szanse rozwoju Internetu Rzeczy oraz rozwiązań opartych na chmurze w inteligentnych budynkach. Internet Rzeczy wypełni lukę pomiędzy technologią informacyjną a operacyjną w zakresie systemów automatyzacji budynków.

  Komunikujące się ze sobą urządzenia z różnych części budynku generują ogromne ilości danych, które muszą zostać przetworzone i przeanalizowane. Zapotrzebowanie na zwiększone wsparcie analityczne odgrywa kluczową rolę w coraz powszechniejszym wykorzystywaniu Internetu Rzeczy w inteligentnych budynkach – zauważa Anirudh Bhaskaran, analityk rynku energetyki i ochrony środowiska w firmie Frost & Sullivan.

Głównymi wyzwaniami, z jakimi muszą zmierzyć się uczestnicy rynku za pomocą nowych technologii i modeli biznesowych, jest brak energooszczędnych urządzeń łączności o niskiej przepływności, niedostatek wspólnych standardów dotyczących bezpieczeństwa danych oraz nieobecność jasnej perspektywy na obszarze konkretnych możliwości biznesowych.

Niektórzy dostawcy technologii budowlanych, tacy jak Siemens, Honeywell czy Schneider Electric, decydują się nawiązać współpracę i zawrzeć sojusze z takimi konsorcjami, jak Open Interconnect Consortium (OIC) i liderami w dziedzinie telekomunikacji, jak chociażby Cisco, aby projektować odpowiednie platformy analityczne.

  Nawiązywanie współpracy i zawieranie sojuszy z konsorcjami i dostawcami Internetu Rzeczy zwiększy szanse na wprowadzenie innowacji do urządzeń i oprogramowania wykorzystującego Internet. Współpraca miedzy dużymi dostawcami technologii budowlanych i Internetu Rzeczy będzie także kluczem do opracowania narzędzi analitycznych opartych na chmurze oraz określenia pełnego potencjału Internetu Rzeczy – dodaje Bhaskaran.

Źródło: Frost & Sullivan

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl