Rewolucja Industry 4.0 w dynamice globalnego ekosystemu przemysłowego - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - PRZEMYSŁ 4.0 - IOIT - INTERNET OF INDUSTRIAL THINGS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rewolucja Industry 4.0 w dynamice globalnego ekosystemu przemysłowego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rewolucja Industry 4.0 w dynamice globalnego ekosystemu przemysłowego

Rewolucja Industry 4.0 w dynamice globalnego ekosystemu przemysłowego
fot. Bosch Rexroth

Frost & Sullivan: nowy ekosystem dostawców Internet of Industrial Things (IoIT) osiągnie wartość 420 mld euro do 2020 roku

Zmiany zmierzające w kierunku paradygmatu inteligentnej produkcji (Smart Manufacturing) powodują, iż wymogi użytkowników końcowych również ewoluują i stają się bardziej kompleksowe niż kiedykolwiek wcześniej. Globalni dostawcy mają coraz większe trudności z zaspokojeniem rosnących potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych, które jeszcze bardziej zwiększają bardzo wysoki stopień złożoności. Jednakże aktualny przewidziany scenariusz zapewnia ogromne możliwości dostosowania swojego istniejącego podejścia biznesowego oraz budowania sojuszy i partnerstw z uczestnikami rynku. W efekcie uzyskamy nowo stworzony ekosystem dostawców, który będzie w stanie efektywnie zadowolić potrzeby użytkowników końcowych w zakresie rozwoju w perspektywie krótko i długoterminowej.

Według nowych badań na temat rynku usług przemysłowych przeprowadzonych przez Frost & Sullivan, globalną firmę doradczą, nowa fala wpływów zakłóca dynamikę relacji biznesowych pomiędzy użytkownikiem końcowym a dostawcą. Zmiana ta opiera się na paradygmatach nowych usług, które pozwalają użytkownikom końcowym wysoki stopień optymalizacji kosztów i większą efektywność operacyjną. Na przykład o relacjach między użytkownikiem końcowym a dostawcą decyduje obecnie architektura usługowa określona przez zaawansowane technologie informacyjno-komunikacyjne (Information and Communication Technologies, ICT). Usługi oparte na takich zaawansowanych koncepcjach ICT odpowiadały za ponad 75 procent globalnego rynku usług przemysłowych w 2014 roku.

Choć sektory części zamiennych i usług serwisowania wciąż zachowują znaczny udział w modelach dochodów z usług, to w nadchodzących latach średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) zaawansowanych usług jest prognozowana na 20 procent.

„Aby móc opracować i oferować takie zaawansowane usługi, dostawcy przemysłowi muszą nawiązywać partnerstwa z dostawcami rozwiązań w chmurze i dostawcami analiz danych. W przypadku niektórych użytkowników końcowych nawet najbardziej podstawowe rozwiązania oparte na zintegrowanym pakiecie analitycznym umożliwiły dostawcom sprzedaż droższych produktów i zwiększenie cen produktów nawet do 10 procent. Pomogły one również w osiągnięciu zróżnicowania na nasyconym rynku technologii” - zauważa Muthukumar Viswanathan, Dyrektor działu ds. Automatyki Przemysłowej i Kontroli Procesów oraz Pomiarów i Oprzyrządowania w firmie Frost & Sullivan.

Do 2020 roku prawie 12 miliardów urządzeń będzie podłączonych za pomocą zaawansowanej technologii komunikacji M2M (machine to machine)

Poważne zmiany strukturalne są również spodziewane na poziomie produkcji, pod wpływem pojawienia się technologii komunikacji M2M. Do 2020 roku prawie 12 miliardów urządzeń przemysłowych będzie podłączonych za pomocą tej zaawansowanej technologii.

„Wciąż jednak można zaobserwować duży sceptycyzm wobec zmian dążących ku przejściu na model inteligentnej fabryki. Daną niechęć można podsumować jednym kluczowym pytaniem, które pojawia się na wszystkich najważniejszych branżowych forach dyskusyjnych. Kto będzie tym jednym podmiotem odpowiedzialnym za zintegrowane rozwiązanie dostarczone użytkownikowi końcowemu?” - kontynuuje Muthukumar Viswanathan. „Jestem zdania, że choć pojawiające się potrzeby biznesowe uzasadniałyby całościowe podejście oparte na ekosystemie, wciąż będzie istniał jeden kluczowy partner, który będzie współpracować z użytkownikiem końcowym i zgodzi się ponosić ostateczną odpowiedzialność za końcowe rozwiązanie dostarczone do klienta”.

W najbliższym czasie Frost & Sullivan opublikuje cztery nowe badania rynkowe poświęcone ewolucji paradygmatu inteligentnej produkcji i nowym sojuszom na rynku usług przemysłowych. Lista badań rynkowych poniżej: 
  • Internet of Industrial Things - Wizja i rzeczywistość 
  • Services 2.0 – Nowa granica biznesu dla zyskowności 
  • Spór o bezpieczeństwo i ochronę: Rosnące potrzeby w zintegrowanym przedsiębiorstwie 
  • Ekosystem biznesowy Industry 4.0: Odkodowywanie nowej normy
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl