LUG: Pierwszy kwartał pod znakiem inwestycji w technologię LED - LED - PRODUKCJA - INWESTYCJE - OŚWIETLENIE LED - FABRYKA - LUG LIGHT FACTORY - LUG - JANUSZ PIECHOCIŃSKI
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LUG: Pierwszy kwartał pod znakiem inwestycji w technologię LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

LUG: Pierwszy kwartał pod znakiem inwestycji w technologię LED

LUG: Pierwszy kwartał pod znakiem inwestycji w technologię LED
fot. LUG

Działania Grupy Kapitałowej LUG S.A. skoncentrowane były wokół inwestycji. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie budowa nowej fabryki komponentów LED w Nowym Kisielinie (woj. lubuskie), która ściągnęła do siedziby LUG wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Równolegle od początku roku trwa wdrożenie systemu CRM, jednak spółka zapewnia, że inwestycje te nie przeszkodziły w realizacji zakładanych wyników finansowych.

Budowa centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki w Lubuskim Parku Naukowo-Technicznym przebiega zgodnie z harmonogramem. Wkrótce zakończony zostanie pierwszy etap inwestycji i przeniesiona zostanie tam produkcja oświetlenia LED. Cały projekt kosztować ma 6 mln złotych. Zatrudnienie w nowym obiekcie znajdzie około 100 osób.

Budowa nowej fabryki to kolejna już inwestycja firmy LUG, mająca na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych i rozwój w kierunku nowoczesnych technologii oświetleniowych LED. Od głównej fabryki LUG Light Factory będzie ją odróżniać profil produkcji - w Nowym Kisielinie produkcja nastawiona będzie w głównej mierze na technologię LED. 

 – W 2013 roku rozbudowaliśmy obecną fabrykę spółki LUG Light Factory o halę do produkcji elektroniki. Rok 2014 potwierdził, że był to słuszny krok. Technologia LED jest energooszczędna i trwała, inwestycja w nią jest jedyną rozsądną decyzją biorąc pod uwagę to, że planujemy ciągły rozwój i pomnażanie grona klientów. Za kilka lat LED będzie standardem, nie nowością, a Grupa Kapitałowa LUG S.A. będzie na to gotowa – komentuje Ryszard Wtorkowski.

Wicepremier Janusz Piechociński z wizytą w LUG Light FactoryWicepremier Janusz Piechociński z wizytą w LUG Light Factory

Grupa Kapitałowa LUG S.A. wypracowała w I kwartale 2015 roku zysk netto na poziomie 439,38 tys. zł. W porównaniu z I kwartałem roku 2014 jest to wynik o 58,16% niższy. Należy jednak pamiętać, że wpływ na niego miała korekta przychodów z 2013 roku. Na wynik finansowy wpłynęła także prowadzona w 2014 roku rozbudowa struktur sprzedaży oraz inwestycje w obszarze Badań i Rozwoju, które stanowią dla firmy jeden ze strategicznych źródeł przewagi konkurencyjnej. Przychody z rynku polskiego w strukturze przychodów stanowiły 42,95%.

 – Działalność na rynkach zagranicznych jest dla nas kierunkiem przyszłości. Przemyślana polityka sprzedaży, aktywnie reagująca na zmiany w sytuacji polityczno-gospodarczej, pozwala nam na stabilną realizację celów firmy. Dzięki niej zachowaliśmy istotną przewagę eksportu w strukturze przychodów, pomimo osłabienia części wschodnich rynków w związku z konfliktem na terenie Ukrainy  dodaje Wtorkowski.

Źródło: LUG

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl