Tesla zapowiada własne systemy magazynowania energii - TESLA - E-MOBILITY - MAGAZYNOWANIE ENERGII - SYSTEMY ZASILANIA - ZASILANIE AWARYJNE - ELON MUSK - POWERWALL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Tesla zapowiada własne systemy magazynowania energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Tesla zapowiada własne systemy magazynowania energii

Tesla zapowiada własne systemy magazynowania energii
fot. Tesla Powerwall

Znana z produkcji samochodów elektrycznych amerykańska firma Tesla Motors oficjalnie ogłosiła, że będzie wytwarzać systemy magazynowania energii, które znajdą zastosowanie w mieszkaniach, firmach i budynkach użytecznosci ublicznej. Rozszerzenie dotychczasowej działalności w branży e-mobility firma założona przez Elona Muska zaznaczyła symbolicznym usunięciem z nazwy członu "Motors".

 – Nowym celem firmy jest fundamentalna zmiana sposobu, w jaki świat korzysta z energii i to na ekstremalną skalę  powiedział Elon Musk podczas specjalnego pokazu w Kalifornii, na którym zaprezentowano nowe produkty Tesli.

Zdaniem Muska nowe rozwiązania umożliwią stopniowe odejście od dotychczasowych źródeł pozyskiwania energii i przejście m.in. na panele słoneczne montowane na dachach budynków. Generowana przez nie energia elektryczna będzie następnie magazynowana w produkowanych przez Teslę bateriach.

Pierwszym produktem z nowego portfolio Tesli będzie akumulator Powerwall zaprojektowany jako zapasowe źródło energii przeznaczone dla domów jednorodzinnych.

Montowane na ścianie baterie Tesla Powerwall mają kosztować 3000 dolarów za model 7 kWh (do codziennych zastosowań) i 3500 dolarów za model 10 kWh (do zasilania awaryjnego). Pierwsze z nich trafią do odbiorców w USA jeszcze latem, a do klientów w innych częściach świata już w następnym roku.

Musk ocenił, że sprzedaż baterii na początku nie będzie przynosić dużych zysków, jednak liczy, że stopniowo będą zdobywać pozycję na światowych rynkach. Analitycy przypominają, że rynek magazynowania energii w 2012 r. szacowany był na 200 mln dolarów. Jednak do 2017 r. wartość ta ma wzrosnąć do 19 mld dolarów.

Nowe ogniwa będą pierwotnie produkowane obecnej w fabryce Tesli na terenie Kalifornii. Jednak w przyszłym roku planowane jest uruchomienie ogromnej fabryki w stanie Nevada.

Montowane na ścianie baterie Tesla Powerwall

Montowane na ścianie baterie Tesla Powerwall w garażu domu jednorodzinnego
 

Wymiary zewnętrzne baterii Tesla Powerwall

Dane techniczne baterii Tesla Powerwall
7kWh / 10 kWh:

 • Wymiary zewnętrzne: 1300 x 86 x 18 cm
 • Temperatura pracy: -20°C  43°C
 • Typ instalacji: dwufazowa i trójfazowa
 • Moc ciągła: 2 kW
 • Moc szczytowa: 3,3 kW
 • Napięcie: 350 – 450 V
 • Prąd nominalny: 5 A
 • Prąd wyjściowy maks.: 8,5 A
 • Gwarancja: 10 lat z możliwością przedłużenia do 20 lat
 • Sposób montażu: na ścianie, wewnątrz i na zewnątrz budynków
 • Kompatybilność z coraz większą ilością inwerterów

Baterie Powerwall dostępne są w przedsprzedaży na stronie producenta: teslamotors.com/powerwall 

Źródło: Tesla Motors, PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Elon Mózg
A najlepsze, że cała produkcja 38 000 sztuk Powerwall została już wykupiona. Tesla przebił gorączkę premier produktów Apple. Kolejną partię będzie można kupic dopiero w drugiej połowie 2016 r. i podejrzewam, że popyt będzie wtey jeszcze większy.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl