Pierwsze spojrzenie na nową Platformę EPLAN 2.5 - EPLAN - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - TARGI W HANNOWERZE - EPLAN FIELDSYS - EPLAN PLATFORM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwsze spojrzenie na nową Platformę EPLAN 2.5
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwsze spojrzenie na nową Platformę EPLAN 2.5

Pierwsze spojrzenie na nową Platformę EPLAN 2.5
fot. EPLAN

Na targach przemysłowych w Hanowerze po raz pierwszy przedstawiono Platformę EPLAN w nowej wersji 2.5, której oficjalna premiera została zaplanowana na wrzesień 2015 r.

Nowy nawigator ułatwi tworzenie i edycję makr z zakresu projektu elektrycznego i inżynierii płynów, co w rezultacie skróci czas tworzenia szablonów i ułatwi standaryzację. Rozszerzony edytor listew zaciskowych oraz ułatwione planowanie okablowania dla maszyn i instalacji za pomocą EPLAN FieldSys uczyni proces projektowania jeszcze wygodniejszym.

Zarządzanie rewizjami w Platformie EPLAN stanowi ważną część procesu inżynieryjnego - zwłaszcza wtedy, gdy różne dyscypliny, takie jak inżynieria elektryczna i inżynieria płynów pracują w oparciu o jedną bazę danych. Jako, że najważniejszym wyzwaniem jest zarządzanie kolejnymi poziomami rewizji w obrębie projektu, nowa Platforma EPLAN w wersji 2.5 oferuje system zarządzania specyficznymi stronami/obszarami. Obszary projektu, takie jak struktury funkcjonalne, definicje lokalizacji i dyscypliny będą mogły być niezależnie zatwierdzane co oznacza, że wprowadzane zmiany pozostaną przez cały czas dobrze uwidocznione dla wszystkich uczestników projektu.

Wykorzystując graficzną reprezentację typów i kategorii terminali, użytkownicy będą mogli szybko i jednoznacznie zatwierdzać połączenia na listwach zaciskowych

Wykorzystując graficzną reprezentację typów i kategorii terminali, użytkownicy będą mogli szybko i jednoznacznie zatwierdzać połączenia na listwach zaciskowych


Łatwa standaryzacja 

Makra zapewniają efektywną standaryzację. Dzięki technologii wariantów i obiektów placeholder użytkownicy będą w stanie łatwo dodawać obwody cząstkowe do ogólnego projektu. Nowy nawigator makr ułatwi zarządzanie tym procesem: makra będą mogły być opracowywane w postaci diagramu drzewa lub w tabeli, także z wielokrotnym wyborem. Warianty makr i różne typy reprezentacji będą pozwalały na łatwiejsze przeglądanie kontekstowe oraz - jak zwykle - łatwo i szybko wybierane. Co więcej, wersja 2.5 umożliwi także zarządzanie wieloma nazwami przypisanymi do makra. Wyeliminuje to potrzebę tworzenia specyficznych makr dla danego artykułu, ponieważ pojedyncze makro będzie mogło być teraz używane dla kilku różnych części.

 

Łatwe zarządzanie listwami zaciskowymi 

Platforma EPLAN 2.5 będzie zawierało rozszerzony edytor listew zaciskowych. Graficzna reprezentacja typów i kategorii terminali umożliwi szybkie i jednoznaczne zatwierdzanie terminali na listwach zaciskowych. W razie konieczności dokonania zmian, zmiany te będzie można dokonać bezpośrednio w edytorze listew zaciskowych, pozwalającym na bezpośrednie wprowadzanie oraz zmianę części i komponentów. Poszczególne terminale będą mogły być wygodnie sortowane metodą drag & drop. Dane z edytora listew zaciskowych zostaną zapisywane jako schemat, pozwalając użytkownikom na szybkie przełączanie i uzyskiwanie dostępu do najważniejszych informacji. Oznacza to możliwość wygodnego i szybkiego, scentralizowanego zarządzania listwami zaciskowymi, prowadzącego do uzyskania przewidywalnych i sprawdzonych diagramów rozkładu wyprowadzeń.

 

Łatwe prowadzenie kabli 

Przed montażem kabli ich rozkład musi być wcześniej zaplanowany i wszechstronnie udokumentowany za pomocą schematu jednokreskowego. Platforma EPLAN 2.5 daje użytkownikom dodatkową funkcjonalność w zakresie okablowania maszyn i instalacji. Wykorzystując funkcjonalność schematu jednokreskowego, użytkownicy będą mogli skompletować plany okablowania i przesłać informacje do opcjonalnego modułu EPLAN FieldSys. Umożliwi on zdefiniowanie dokładnych ścieżek prowadzenia kabli i ich długości. Inną praktyczną zaletą tego będzie automatyczne kompilowanie przez FieldSys listy zamówień dla wszystkich elementów ścieżek okablowania.

Platforma EPLAN 2.5 umożliwi opracowywanie makr w postaci diagramu drzewa lub w tabeli z opcją wielokrotnego wyboru. Warianty makr i różne typy reprezentacji będą mogły być łatwiej przeglądane kontekstowo

Platforma EPLAN 2.5 umożliwi opracowywanie makr w postaci diagramu drzewa lub w tabeli z opcją wielokrotnego wyboru. Warianty makr i różne typy reprezentacji będą mogły być łatwiej przeglądane kontekstowo.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Kulczyńskiego 14, Warszawa
tel.  32 721 60 00
fax.  32 721 60 01
www.abmicro.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl