Nowy zestaw startowy ARM mbed IoT do rozwiązań z branży Internetu rzeczy - MIKROKONTROLERY - ZESTAW DEWELOPERSKI - PLATFORMA ROZWOJOWA - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - ARM MBED IOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy zestaw startowy ARM mbed IoT do rozwiązań z branży Internetu rzeczy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy zestaw startowy ARM mbed IoT do rozwiązań z branży Internetu rzeczy

Nowy zestaw startowy ARM mbed IoT do rozwiązań z branży Internetu rzeczy
fot. Farnell element14

Wstępnie skonfigurowana płytka rozwojowa z procesorem z rdzeniem ARM Cortex®-M4 i usługą chmurową BlueMix firmy IBM, obsługująca mikrokontroler ARM® mbed,  jest już dostępna w ofercie firmy Farnell element14.

Firma Farnell element14 podpisała umowę z firmą ARM, dzięki której będzie pierwszym dystrybutorem zaprezentowanego niedawno Zestawu startowego ARM mbed IoT – Ethernet Edition for IBM Internet of Things Foundation, umożliwiając tym samym entuzjastom rozwiązań technologicznych z całego świata eksperymentowanie i tworzenie innowacji z dziedziny Internetu rzeczy (IoT).

Nowy zestaw rozwojowy, dostępny w cenie 79 GBP, pozwala osobom posiadającym małe doświadczenie w projektowaniu rozwiązań wbudowanych oraz aplikacji sieciowych, jak i osobom bez żadnego doświadczenia, rozpocząć pracę w zaledwie kilka minut.

Umowa wzmacnia zobowiązanie firmy Farnell element14 do dostarczania podzespołów elektronicznych i zestawów rozwojowych wspierających innowacje projektowe z dziedziny Internetu rzeczy. Globalne zainteresowanie branżą Internetu rzeczy jest duże, a ostatnie badania przeprowadzone przez firmę element14 na ponad 3500 dorosłych osobach wskazują, że 43% pytanych chciałoby móc podłączyć do internetu większą liczbę urządzeń i sprzętów. W Chinach i Indiach wynik ten wyniósł 71%.

 – Nowy zestaw rozwojowy ARM mbed IoT to idealny ekosystem do opracowywania rozwiązań z dziedziny Internetu rzeczy. To niesamowite gotowe rozwiązanie pozwala inżynierom, bez względu na poziom ich umiejętności, w zaledwie kilka minut podłączyć ich urządzenia do chmury i rozpocząć zdalne odczyty z czujników z zestawu. Ta umowa to kolejny przykład naszych starań w celu stworzenia na rynku nowych możliwości w zakresie innowacji, a także udostępniania odpowiednich narzędzi i wiedzy inżynierom i entuzjastom z całego świata – mówi David Shen, Dyrektor techniczny w firmie Premier Farnell.

 – Dzięki umowie zawartej z firmą Farnell element14 Zestaw startowy ARM mbed IoT będzie łatwo dostępny dla deweloperów niemal w każdym zakątku globu i to w atrakcyjnej cenie. Główną ideą mbed jest obniżenie barier w zakresie innowacji z dziedziny Internetu rzeczy poprzez umożliwienie każdemu tworzenia własnych rozwiązań. Ten zestaw pozwala zrealizować te ambicje – mówi Zach Shelby, wiceprezes ds. marketingu biznesowego IoT w ARM.

Nowy zestaw rozwojowy, który przeprowadza użytkowników przez proces projektowania urządzeń z dziedziny Internetu rzeczy gotowych do wykorzystania w chmurze, dostępny jest z płytką rozwojową obsługującą technologię ARM mbed z wbudowanym mikrokontrolerem FRDM-K64F Kinetis firmy Freescale, wyposażonym w procesor ARM Cortex-M4 o taktowaniu 120 MHz. Połączenie Ethernet łączy zestaw z usługą chmurową Bluemix firmy IBM, która działa jako przewodnik objaśniający korzystanie z płytki.

Zestaw zawiera także płytkę rozszerzającą możliwości dot. czujników, wyposażoną w graficzny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 128x32, 256 kB RAM, 1 MB pamięci flash, głośnik, pięciostykowy joystick, czujnik temperatury, akcelerometr, potencjometry oraz PWM (modulator szerokości impulsów) do odbierania sygnałów cyfrowych.

Zestaw rozwojowy ARM mbed IoT oferowany jest przez firmę Farnell element14 in Europie, MCM i Newark element14 w Ameryce Północnej oraz element14 w rejonie APAC. Noty katalogowe i aplikacyjne, a także szeroki wybór powiązanych akcesoriów znaleźć można na stronach produktów. W przypadku pytań można skorzystać z centrum pomocy technicznej, dostępnego w dni robocze przez całą dobę. 

Społeczność Farnell element14 Community to bogate źródło zasobów dla użytkowników nowego zestawu rozwojowego, którzy mogą kontaktować się z ponad 300 000 inżynierów dzielących się doświadczeniami, wiedzą i poradami na temat projektowania aplikacji i systemów na potrzeby Internetu rzeczy. Więcej informacji znaleźć można na stronie element14 Design Center.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl