ABB przeniesie produkcję silników elektrycznych do Polski - PRODUKCJA - ABB - SZWECJA - SILNIKI ELEKTRYCZNE - SILNIKI NISKONAPIĘCIOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB przeniesie produkcję silników elektrycznych do Polski
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB przeniesie produkcję silników elektrycznych do Polski

ABB przeniesie produkcję silników elektrycznych do Polski
fot. ABB

Firma ABB chce przenieść produkcję silników niskonapięciowych z zakładu w Vaesteras w Szwecji do Polski i Finlandii. Proces przeniesienia miejsc pracy potrwa ok. półtora roku - donosi serwis evertiq.com.

Zakład LV Motor w szwedzkim Vaesteras zatrudnia obecnie ok. 350 osób, ale jego restrukturyzacja oznacza redukcję około 200 miejsc pracy, zarówno z pionu produkcji, jak i administracji. Pod koniec 2016 r. działalność zakładu ma być skupiona na produkcji komponentów do silników średniej wielkości, natomiast wytwarzanie silników niskonapięciowych zostanie przeniesione do Polski i Finlandii.  

Obecnie trwają negocjacje ze związkami zawodowymi, część pracowników otrzymała ofertę przeniesienia się do Polski lub Finlandii i kontynuacji pracy. Zarząd szwedzkiego oddziału ABB obiecał, że pozostałym pomoże znaleźć zatrudnienie w swoich szwedzkich firmach.

Koncern ABB jest obecny w Polsce od 25 lat i zatrudnia około 3300 pracowników w biurach i zakładach na terenie całego kraju.

Źródło: Puls Biznesu 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl