Nowość: Eplan Design Space Exchange - SYSTEMY STEROWANIA - EPLAN - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - CAE/CAD - SZAFY STEROWNICZE - EPLAN DESIGN SPACE EXCHANGE - AUTODESK INVENTOR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowość: Eplan Design Space Exchange
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowość: Eplan Design Space Exchange

Nowość: Eplan Design Space Exchange
fot. EPLAN

Podczas integracji systemów sterowania w szafach sterowniczych, prawdziwym wyzwaniem może być próba opracowania bardziej zwartej konstrukcji, zajmującej mniejszą powierzchnię. Nowy program Eplan Design Space Exchange (DSE) upraszcza tworzenie modeli wirtualnych dla inżynierów systemów elektrycznych i sterujących, równocześnie pokonując bariery pomiędzy inżynierią projektu elektrycznego i mechanicznego.


W ofercie firmy Eplan pojawił się nowy program Eplan Design Space Exchange, który obsługuje wymianę danych pomiędzy konstrukcją mechaniczną i technologią systemów sterowania w konstrukcji szaf rozdzielczych i sterowniczych. Ten moduł rozszerzający dla środowiska Eplan Pro Panel Professional, opracowany przez specjalistów z Eplan i specjalistów MCAD z Cideon, jest po raz pierwszy dostępny dla Platformy Eplan 2.4 i zapewnia kompatybilność z Autodesk Inventor w wersjach 2014 i 2015.

  Bez określenia rodzaju obudowy nie można stworzyć planu montażowego, a bez planu montażowego nie ma finalnej konstrukcji obudowy. Ten dylemat pozwala teraz rozwiązać moduł Design Space Exchange  wyjaśnia Thomas Weichsel, menadżer produktu z Eplan.

DSE bazuje na projekcie mechanicznym ze sparametryzowanymi modelami geometrycznymi 3D, podczas opracowywania których wzięto pod uwagę szczegółowe wymogi w zakresie ich lokalizacji na panelu lub w szafie sterowniczej. DSE korzysta z przestrzennych danych CAD projektu szafy sterującej, udostępniając je Platformie Eplan jako podstawę projektu montażowego Eplan Pro Panel. Projekt przestrzenny, tworzony wewnątrz tej przestrzeni montażowej odwołuje się do koncepcji automatyki z projektu elektrycznego. Cały osprzęt elektryczny przeznaczony do instalacji zostaje zamontowany wirtualnie,biorąc pod uwagę uwarunkowania przestrzenne i wymogi producenta w zakresie minimalnej odległości brzegów obudowy od innych obiektów.

Eplan Design Space Exchange (DSE) obsługuje dane interdyscyplinarne pomiędzy konstrukcją mechaniczną i technologią systemów sterowania w konstrukcji szaf rozdzielczych i sterujących

Eplan Design Space Exchange (DSE) obsługuje dane interdyscyplinarne pomiędzy konstrukcją mechaniczną i technologią systemów sterowania w konstrukcji szaf rozdzielczych i sterujących.

 

Okablowanie prototypu wirtualnego

Otwory instalacyjne, gwinty, sloty i wycięcia zostają automatycznie włączone do kolejnej fazy montażu. Wirtualny prototyp szafy stanowi podstawę dla wirtualnego okablowania szafy rozdzielczej oraz do optymalnego rozplanowania między innymi ścieżek prowadzenia przewodów i ich długości. Po zakończeniu wirtualnego projektu montażowego, Eplan DSE po naciśnięciu pojedynczego przycisku generuje niezbędne dane otworów instalacyjnych, gwintów, slotów i wycięć do integracji w przestrzennym modelu inżynieryjnym. DSE dokonuje następnie interpretacji danych i obiektów na stronie Autodesk Inventor i tworzy spójny model produkcyjny obejmujący wszystkie komponenty, otwory i wycięcia. Jest to model w pełni sparametryzowany w natywnej formie danych geometrycznych Autodesk Inventor, tak więc w projekcie mechanicznym może być zintegrowana procedura produkcyjna z danymi przetwarzania, listą materiałów (BOM) i szkicami mechanicznymi. Podczas, gdy projekt mechaniczny stanowi podstawę do produkcji obudów, projektant systemu elektrycznego może skompilować całą dokumentację produktu finalnego do zautomatyzowanego montażu listew zaciskowych i wiązek przewodów, wraz ze wszystkimi niezbędnymi schematami diagramami montażowymi, wykazem materiałów, listą urządzeń, listą połączeń i danymi.

 – Synchronizacja danych interdyscyplinarnych redukuje potencjalne źródła błędów i koszty projektowania produktu, pozwalając zaoszczędzić czas i poprawić jego jakość  podsumowuje Thomas Weichsel.

Autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania EPLAN w Polsce jest firma AB-MICRO.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Kulczyńskiego 14, Warszawa
tel.  32 721 60 00
fax.  32 721 60 01
www.abmicro.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl