Zintegrowane oświetlenie domowe Philips Hue z myślą o niesłyszących - PHILIPS - INTERNET RZECZY - CONVO LIGHTS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zintegrowane oświetlenie domowe Philips Hue z myślą o niesłyszących
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zintegrowane oświetlenie domowe Philips Hue z myślą o niesłyszących

Zintegrowane oświetlenie domowe Philips Hue z myślą o niesłyszących
fot. Philips

Wsparcie społeczności osób niesłyszących dzięki technologii zintegrowanego oświetlenia domowego Philips Hue.

Aplikacja Convo Lights opracowana dla Philips Hue, zintegrowanego systemu domowego oświetlenia, wykorzystuje światło do powiadamiania osób niesłyszących o połączeniach telefonicznych i innych sygnałach dźwiękowych, które w normalnych warunkach mogłyby im umknąć. Dzięki aplikacji firmy Convo, należącej do i zarządzanej przez osoby głuche, która dostarcza usługi wideofoniczne oraz tłumaczeniowe dla społeczności osób niesłyszących, użytkownicy mogą tworzyć personalizowane „świetlne dzwonki”, które pozwalają im rozpoznać osobę dzwoniącą oraz wyregulować natężenie światła w pokoju, aby lepiej zobaczyć tłumaczenie migowe na ekranie.

Korzystanie z Convo Lights jest możliwe dzięki Philips Hue – innowacyjnej platformie otwartego oprogramowania, która od wprowadzenia na rynek w zeszłym roku umożliwiła niezależnym programistom z całego świata opracowanie niemal 200 aplikacji.

Według przedstawicieli firmy Convo to innowacyjne rozwiązanie pozwala osobom niesłyszącym zmodyfikować swoje najbliższe otoczenie, umożliwiając im wizualny odbiór świata, oraz poczuć się pewniej i lepiej skomunikowanym w swoim domu. Wprowadzenie tej aplikacji stało się motorem zmian w obszarze działalności biznesowej osób głuchych. Mogą teraz liczyć na zwiększone zyski i większą grupę stałych klientów, ponieważ już dłużej nie umykają im ważne służbowe telefony.

 – Przed wdrożeniem aplikacji Convo Lights traciliśmy ponad 50% naszych połączeń  mówi Russ Stein, niesłyszący właściciel pizzerii Mozzeria w San Francisco. – Teraz jesteśmy na równi z przedsiębiorcami słyszącymi, nie odbieramy zaledwie 5% połączeń telefonicznych. Dzięki Convo Lights możemy prowadzić bardziej dochodowy biznes - przyjmujemy znacznie więcej rezerwacji, wiemy, że możemy wejść do naszej restauracji zupełnie swobodnie, bowiem odbierzemy każdy telefon.

 – Philips Hue z upowszechnionym dostępem do interfejsu API umożliwił nam nadanie czynności korzystania z telefonu przez osoby głuche naturalnego i przyjaznego charakteru dzięki aplikacji Convo Lights. Osoby niesłyszące doświadczają czegoś, co jest atrakcyjne wizualnie oraz w pełni dostosowane do ich potrzeb w systemie Hub - to naprawdę ważna innowacja. Reakcja społeczności osób niesłyszących była w przeważającej mierze pozytywna, a to dopiero początek  powiedział Jarrod Musano, Dyrektor generalny Convo.

Po sukcesie aplikacji Convo Lights, technologia jest teraz modernizowana we współpracy z Philipsem w celu większej automatyzacji wnętrz mieszkalnych osób głuchych, obejmującej m.in. sygnały świetlne zintegrowane z dzwonkami do drzwi oraz czujnikami dymu.

 – Od początku Philips Hue był tworzony jako system otwarty, który umożliwia deweloperom oprogramowania tworzenie nowych aplikacji. Otwarty API odnosi coraz większe sukcesy, ostatnio zwyciężył w kategorii „Najlepszy API dla Internetu przedmiotów” w prestiżowym konkursie Digital Accelerator Awards w San Francisco. Początkowo nikt się nie spodziewał, że system Hue będzie służyć społeczności osób głuchych – to doskonała wiadomość, że firma Convo wykorzystała nasz system do stworzenia rozwiązania, które naprawdę poprawi jakość życia ludzi – powiedział Jeroen De Waal, Dyrektor Generalny działu domowych systemów zintegrowanego oświetlenia w Philips Lighting.

Convo dostarcza usługi VRS (ang. Video Relay Services), dzięki którym osoby niesłyszące mogą komunikować się za pośrednictwem telefonu z osobami słyszącymi w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem tłumacza języka migowego. Nowa aplikacja płynnie integruje zintegrowany system oświetleniowy Philips Hue z Convo Mobile VRS, poprawiając jakość życia osób niesłyszących. Teraz mogą korzystać z funkcji, które wcześniej były poza ich zasięgiem:

  1. Sygnały świetlne umożliwiające otrzymanie informacji o połączeniach przychodzących przy użyciu światła
  2. Personalizowane sygnały świetlne i rozróżnianie osób dzwoniących
  3. Powiadomienia świetlne o nieodebranych połączeniach, zapewniające lepszą komunikację
  4. Optymalny poziom oświetlenia dla osób niesłyszących, aby rozumiały i były rozumiane przez tłumacza języka migowego

Philips Hue pozwola dobrać i kontrolować oświetlenie twojego domu za pośrednictwem urządzenia z systemem iOS lub Android. System Philips Hue oferuje zupełnie rewolucyjny sposób doświadczania światła w domu i wchodzenia z nim w interakcje, na nowo definiuje możliwości technologii LED oraz integruje oświetlenie z innymi sferami życia, aby podwyższyć jego standard.

Początkowo aplikacja była dostępna wyłącznie w USA, jednak z uwagi na duży sukces firma Convo planuje teraz rozszerzyć zakres swoich usług na cały świat. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl