Bezprzewodowe łączenie urządzeń - ETHERNET - SIECI PRZEMYSŁOWE - ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA - PROFINET - ELMARK AUTOMATYKA - HMS INDUSTRIAL NETWORKS - ANYBUS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezprzewodowe łączenie urządzeń
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezprzewodowe łączenie urządzeń

Bezprzewodowe łączenie urządzeń
fot. HMS Industrial Networks

Już od kilku lat Anybus Wireless Bridge jest popularną alternatywą umożliwiającą zastępowanie kabli ethernetowych systemem łączności bezprzewodowej Bluetooth lub WLAN. Po przejęciu linii bramek dostępowych od firmy u-blox/connectBlue we wrześniu, HMS Industrial Networks może obecnie zaprezentować rozszerzoną ofertę produktów Anybus Wireless Bridge do bezprzewodowego łączenia urządzeń przemysłowych.

Rozszerzona oferta obejmuje obecnie następujące rozwiązania:

  • Industrial Ethernet over WLAN (point-to-point) na pasma 2.4 i 5 GHz,
  • Industrial Ethernet over Bluetooth (point-to-point lub multi-point),
  • Serial over Bluetooth (point-to-point lub multi-point).

Integratorzy systemów mogą obecnie rozwiązywać problemy sieciowe korzystając z możliwości zastąpienia przemysłowych sieci Ethernet i łączy szeregowych komunikacją bezprzewodową. Bezprzewodowe łączenie urządzeń przemysłowych i sieci za pomocą bramek rodziny Anybus Wireless Bridge może ułatwić pracę integratorów i inżynierów potrzebujących zapewnienia transmisji danych np. przez strefy zagrożone wybuchem, prowadzące do lokalizacji trudno dostępnych czy też w obrębie instalacji ruchomych, gdzie montaż kabli jest niemożliwy. Anybus Wireless Bridge jest sprawdzonym systemem, zapewniającym łączność między popularnymi standardami przemysłowego Ethernetu, jak PROFINET, EtherNet/IP, BACnet/IP i Modbus TCP oraz sieciami szeregowymi, dając użytkownikom połączenie niezawodne i nie wymagające utrzymania.

Bezprzewodowe łączenie urządzeń Anybus Wireless Bridge

W zależności do wymogów architektury, standard Anybus Wireless Bridges może być wykorzystany do zastępowania kabli w systemach point-to-point oraz do łączenia poszczególnych węzłów sieci bezprzewodowej.

 – Na rynku dostępnych jest obecnie wiele systemów łączności bezprzewodowej, ale tylko niektóre z nich mogą zapewnić solidność i niezawodność łącza wymagane w zastosowaniach przemysłowych. Anybus Wireless Bridge dla sieci Ethernet to nasz produkt znany na rynku już od wielu lat. Obserwując rosnącą obecnie popularność bezprzewodowych systemów komunikacyjnych na rynku przemysłowym, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę. Oferta Anybus Wireless Bridge jest trzecim filarem naszego portfolio bramek Anybus, uzupełniającym rodziny urządzeń Anybus X-gateway i Anybus Communicator – komentuje Niklas Selander, menadżer produktu w HMS.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ELMARK Automatyka S.A.
ELMARK Automatyka S.A.
ul. Niemcewicza 76, Warszawa-Wesoła
tel.  22 773 79 37
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl