Zdalna kontrola i monitorowanie urządzeń EtherNet/IP za pomocą systemu Netbiter Remote Management - SIECI PRZEMYSŁOWE - HMS INDUSTRIAL NETWORKS - ETHERNET IP - BRAMKA DOSTĘPOWA - NETBITER - ZDALNY DOSTĘP - REMOTE ACCESS
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zdalna kontrola i monitorowanie urządzeń EtherNet/IP za pomocą systemu Netbiter Remote Management
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zdalna kontrola i monitorowanie urządzeń EtherNet/IP za pomocą systemu Netbiter Remote Management

Zdalna kontrola i monitorowanie urządzeń EtherNet/IP za pomocą systemu Netbiter Remote Management
fot. HMS Industrial Networks

Serwis Netbiter Remote Management firmy HMS Industrial Networks umożliwia obecnie zdalne monitorowanie i kontrolę przez sieć urządzeń automatyki z interfejsem EtherNet/IP. Za pomocą bramki dostępowej Netbiter EasyConnect serii 300 użytkownicy tych urządzeń mogą wykonywać czynności serwisowe z dowolnej lokalizacji.

Serwis Netbiter Remote Management oferował dotąd możliwość komunikacji jedynie z urządzeniami Modbus, ale począwszy od listopada firma HMS zapewnia jego kompatybilność również ze standardem EtherNet/IP. Za pomocą portu LAN wbudowanego w bramkę dostępową Netbiter użytkownicy mogą łączyć się za pośrednictwem UCMM (UnConnected Message Manager), będącego acyklicznym kanałem przesyłania wiadomości, odseparowanym od pętli sterującej.

Za pomocą Netbiter użytkownicy mogą:

  • zdalnie konfigurować urządzenia EtherNet/IP za pomocą zwykłego oprogramowania konfiguracyjnego (np. RSLogix),
  • rejestrować trendy i monitorować parametry w funkcji czasu.
  • uzyskiwać informacje o alarmach i zdarzeniach po osiągnięciu poziomów progowych parametrów.


Jak to działa?

 Użytkownik podłącza urządzenie EtherNet/IP do bramki dostępowej Netbiter za pośrednictwem portu LAN. Bramka dostępowa Netbiter wysyła dane przez sieć Ethernet lub przez sieć telefonii komórkowej do centrum danych w chmurze Netbiter Argos. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do Netbiter Argos dostępnego pod adresem www.netbiter.net przy wykorzystaniu zwykłej przeglądarki internetowej. Mogą również utworzyć bezpieczny tunel komunikacyjny do urządzenia zdalnego lub instalacji, zapewniający możliwość uruchamiania i debugowania tak samo, jak przy dostępie bezpośrednim.

Długo oczekiwana funkcja

 ‒ Już od dłuższego czasu widzieliśmy potrzebę zapewnienia łączności urządzeń EtherNet/IP z Netbiter. Na rynku dostępna jest ogromna liczba napędów, interfejsów HMI, sterowników PLC i innych urządzeń automatyki korzystających z protokołu komunikacyjnego EtherNet/IP. Obecnie urządzenia te mogą być z łatwością podłączane do systemu Netbiter Remote Management umożliwiającego ich monitorowanie i kontrolę. Dla integratorów systemów i producentów maszyn szczególnie użyteczna może być funkcja Remote Access dająca możliwość przeprowadzania czynności serwisowych i debugowania online z dowolnej lokalizacji ‒ komentuje Henrik Arleving, menadżer linii produktów. 

Z innych funkcji dostępnych w nowej wersji Netbiter należy wymienić możliwość grupowania i filtrowania alarmów oraz dostęp do funkcjonalności mapy pokazującej dokładną lokalizację każdej z bramek dostępowych Netbiter.

Bramka dostępowa Netbiter EasyConnect 310

Polskim dystrybutorem urządzeń dla systemu Netbiter Remote Management jest firma Elmark Automatyka Sp. z o.o.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ELMARK Automatyka S.A.
ELMARK Automatyka S.A.
ul. Niemcewicza 76, Warszawa-Wesoła
tel.  22 773 79 37
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl