Lark Board — w pełni wyposażony zestaw rozwojowy typu SoC w architekturze FPGA - FPGA - SOC - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA PROJEKTOWA - PŁYTKA EWALUACYJNA - PLATFORMA ROZWOJOWA - EMBEST - LARK BOARD - ALTERA - SYSTEM-ON-A-CHIP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Lark Board — w pełni wyposażony zestaw rozwojowy typu SoC w architekturze FPGA
drukuj stronę
poleć znajomemu

Lark Board — w pełni wyposażony zestaw rozwojowy typu SoC w architekturze FPGA

Lark Board — w pełni wyposażony zestaw rozwojowy typu SoC w architekturze FPGA
fot. Farnell element14

Farnell element14 udostępnił wydajną płytkę rozwojową Lark Board opartą na rozwiązaniu typu SoC Cyclone firmy Altera. Lark Board została zaprojektowana z myślą o tworzeniu produktów wielkoseryjnych, w tym motoryzacyjnych, medycznych, a także dotyczących monitoringu wideo i sterowania procesami przemysłowymi.

 – Wprowadzenie na rynek Lark Board dało projektantom możliwość skutecznego korzystania z zalet, wydajności i gęstości upakowania elementów charakterystycznych dla architektury Cyclone V. Innymi słowy, zyskali oni w pełni rozbudowaną, zaawansowaną platformę rozwojową do projektowania i wdrażania systemów wbudowanych – wyjaśnia Joerg Bertholdt, Kierownik ds. planowania i marketingu oprogramowania wbudowanego w firmie Altera.

Na płytce Lark znalazł się układ FPGA typu SoC o oznaczeniu 5CSXFC6D6 - największy układ tego rodzaju w rodzinie Cyclone V SX. Zintegrowano w nim procesor FPGA i dwurdzeniowy, w pełni sprzętowy (tzw. Hard Processor System, HPS) procesor ARM pracujący z częstotliwością 800 MHz i połączony z rdzeniem FPGA za pomocą szybkiej magistrali AXI. W rezultacie uzyskano pojedynczy, monolityczny układ oferujący zarówno wydajność i niskie koszty typowe dla procesorów sprzętowych, jak i elastyczność charakterystyczną dla programowalnych układów logicznych.

 – Jesteśmy zachwyceni tym, że mieliśmy swój udział w opracowywaniu płytki Lark Board. Stanowi ona potwierdzenie wiodącej roli firmy Altera na polu programowalnych układów logicznych i jest zarazem demonstracją naszych możliwości projektowych w zakresie rozwiązań wbudowanych. Inżynierowie z pewnością docenią możliwości, wydajność i elastyczność tego wiodącego zestawu rozwojowego typu SoC, dostępnego przy tym w cenie niespotykanej zwykle w przypadku w pełni wyposażonych płytek ewaluacyjnych z układami FPGA – powiedział David Shen, Dyrektor techniczny w grupie Premier Farnell.

Lark Board udostępnia obu procesorom, HPS i FPGA, 1 GB pamięci DDR3 SDRAM, a także 4 GB pamięci na karcie eMMC Flash i gniazdo kart pamięci Transflash w charakterze pamięci masowej. Płytka ma wbudowane wiele standardowych interfejsów wejścia-wyjścia, takich jak PCI Express, Gigabit Ethernet, porty hosta USB 2.0, UART, JTAG i 3G SDI. Obsługa ekranów LCD i monitorów z gniazdami HDMI i VGA zapewnia przewagę konkurencyjną. Co więcej, płytka obsługuje wyświetlacze VGA o rozdzielczości do 1920x1080, a także cyfrowe HDMI w trybie 1080, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do zastosowań, w których silnie wykorzystuje się materiały wideo. Ponadto produkt został wyposażony w 30-pinowe złącze kamery, co sprawia, że świetnie nadaje się on do zastosowań z zakresu monitoringu wideo.

Platformie Lark Board będzie można się bliżej przyjrzeć biorąc udział w seminarium internetowym „Developing Advanced Embedded Systems with Altera Cyclone V SoC and element14 Lark board”, które odbędzie się 2 grudnia. Podczas webinarium Todd Koelling z firmy Altera i Craig Stiegman z element14 pokażą jak wiele opcji konfiguracyjnych i rozwiązań sprzętowych można opracować w oparciu o tę elastyczną architekturę. Aby wziąć udział w webinarum należy zarejestrować się na stronie: http://www.element14.com/community/events/4223.

Na płytce Lark Board znalazł się także dwukanałowy wzmacniacz różnicowy RF/IF 3,3 GHz oraz 12-bitowy, dokładny przetwornik ADC o prędkości 105 MSPS zapewniający wzmacnianie, filtrowanie i próbkowanie sygnałów analogowych. Lark Board wykorzystuje przetwornicę Altera Enpirion, która gwarantuje stabilne zasilanie wszystkich szyn zasilających rozwiązania SoC Cyclone V, a przy tym cechuje się dużą sprawnością.

Na płytce zintegrowano też układ USB Blaster II, zwiększający skuteczność debugowania układu FPGA. Układ ten jest zgodny ze środowiskami programistycznymi Quartus® II i ARM DS-5. Lark Board ma też preinstalowaną dystrybucję Linuksa przeznaczoną dla systemów wbudowanych, Yocto, a inne dystrybucje są dostępne do pobrania.

W Europie płytka Lark Board jest dostępna wyłącznie w firmie Farnell element14 w cenie odpowiednio 634,50 GBP. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl