Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA EWALUACYJNA - PLATFORMA ROZWOJOWA - PROTOTYPOWANIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów

Większość inżynierów wykorzystuje zestawy rozwojowe w ostatecznych wersjach swoich produktów

Raport firmy element14 zatytułowany Dylematy związane z zestawami rozwojowymi ujawnia kluczową rolę tych zestawów w procesie projektowania i produkcji urządzeń, a także opisuje czynniki, jakimi inżynierowie kierują się przy wyborze zestawów.

Zestawy rozwojowe stały się niezbędnym elementem wykorzystywanym w procesie przekształcania pomysłów w gotowe urządzenia, co zostało dowiedzione przez najnowszy raport firmy element14. Wynika z niego, że 79% inżynierów wykorzystuje w finalnych wersjach opracowywanych przez siebie produktów część lub całość rozwiązań zaczerpniętych z zestawów rozwojowych. Oznacza to, że nie są one wykorzystywane już tylko na etapie prototypowania i testowania. Ponadto 3/4 respondentów przyznaje, że zestawy rozwojowe odgrywają kluczową rolę we wprowadzaniu innowacji i skracaniu czasu opracowywania nowych produktów.

Dylematy związane z zestawami rozwojowymi to szczegółowe badanie przeprowadzone wśród 244 inżynierów korzystających z zestawów rozwojowych. Raport porusza kwestię podejścia zawodowych inżynierów do zestawów rozwojowych, zakresu wykorzystywania zestawów na etapie projektowania i produkcji, a także omawia czynniki decydujące o wyborze konkretnych zestawów.

Jak wynika z badania, 77% inżynierów regularnie sprawdza, czy do podzespołu, którego użycie rozważają, jest dostępny zestaw rozwojowy, zaś niemal połowa (44%) przyznaje, że bez zestawu nie byłaby w stanie wykonać swojej pracy.

Jest więc jasne, że zestawy rozwojowe są siłą napędową współczesnej techniki. Niemal 3/4 (74%) respondentów twierdzi, że aktywnie korzysta w pracy z zestawów rozwojowych po to, aby być na bieżąco z nowymi technologiami, zaś 89% wykorzystuje je w swoich eksperymentach z nowymi systemami.

Raport ujawnia też znaczenie zestawów rozwojowych dla wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i pokazuje, jakich cech i funkcji szukają inżynierowie, dokonując wyboru zestawu. Głównym kryterium wyboru są opcje łączności, wymieniane przez 47% badanych. Odzwierciedla to stopień zainteresowania wykorzystaniem zestawów rozwojowych w produktach z zakresu Internetu Rzeczy, łączności bezprzewodowej i czujników. Ważne są też przydatne funkcje udostępniane przez podzespoły zamontowane na płytce (43%), obsługiwane systemy operacyjne (36%) oraz moc obliczeniowa i szerokość magistrali danych (36%).

 – Ten nowy raport ujawnia, że zestawy rozwojowe zmieniają dynamikę sektora elektroniki i stały się jednym z najważniejszych elementów wykorzystywanych przy projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych. Dzięki nim inżynierowie mogą nie tylko eksperymentować i testować swoje pomysły, ale też szybko wprowadzać je do produkcji – powiedział Quintin Komaromy, Globalny dyrektor ds. marketingu strategicznego w firmie Premier Farnell.

 – Ponieważ zapotrzebowanie na zestawy rozwojowe stale rośnie, zawodowi inżynierzy muszą mieć zapewniony dostęp do takich rozwiązań, które będą odpowiadały ich konkretnym potrzebom. Firma element14 jest w tym względzie idealnym partnerem, wspierając inżynierów od etapu projektowania po produkcję. Współpraca z firmami Embest i AVID oznacza, że pracujemy bezpośrednio z kluczowymi dostawcami, opracowując i produkując zestawy rozwojowe i dostarczając gotowe rozwiązania umożliwiające inżynierom wprowadzanie ich produktów na rynek. Pomagamy im na etapie projektowania, testowania, badania zgodności, produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw i logistyki. Obecnie oferujemy ponad 2500 najnowszych narzędzi i zestawów rozwojowych w naszym wiodącym Centrum projektowym, pomagając inżynierom od wczesnych etapów projektowania po produkcję – dodaje Quintin Komaromy

Aby uzyskać więcej informacji na temat szerokiej gamy zestawów rozwojowych i dokumentacji, w tym kart katalogowych, filmów instruktażowych i obrazów 3D, pobierz raport: Dylematy związane z zestawami rozwojowymi” lub odwiedź Centrum projektowe firmy element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl