Aktualizacja KepServerEX z myślą o obsłudze Big Data i Internecie rzeczy - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - HISTORIAN - HMI/SCADA - BIG DATA - INTERNET RZECZY - KEPWARE TECHNOLOGIES - SPLUNK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Aktualizacja KepServerEX z myślą o obsłudze Big Data i Internecie rzeczy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Aktualizacja KepServerEX z myślą o obsłudze Big Data i Internecie rzeczy

Aktualizacja KepServerEX z myślą o obsłudze Big Data i Internecie rzeczy
fot. Kepware

Nowa wersja oprogramowania KepServerEX 5.16 we współpracy ze Splunk Inc., a także obsługa wtyczki Local Historian i poszerzony pakiet Power Suite.

Kepware Technologies, producent oprogramowania specjalizujący się w komunikacji systemów automatyki, ogłosił nową wersję oprogramowania KEPServerEX, która jest wzbogacona o nowe narzędzie do przekazywania danych przemysłowych (ang. Industrial Data Forwarder - IDF) obsługujące wtyczki Splunk i Local Historian, a także o pakiet IEC 60870-5, dzięki któremu z oferty Kepware będzie mógł korzystać również przemysł energetyczny, wytwórczy i petrochemiczny.

Dzięki wprowadzeniu nowego narzędzia IDF obsługującego wtyczkę Splunk wersja 5.16 oprogramowania KEPServerEX zapewni dodatkowe możliwości w zakresie analityki Big Data i Internetu przedmiotów.

Oferowane przez firmę Splunk oprogramowanie i usługi w chmurze umożliwiają przedsiębiorstwom przeszukiwanie, monitorowanie, analizowanie i wizualizowanie dużych zbiorów danych generowanych przez maszyny i przesyłanych na strony internetowe, serwery, do aplikacji, sieci, czujników i urządzeń przenośnych. Korzystając z ponad 150 sterowników komunikacyjnych, które oferuje KEPServerEC, wtyczka Kepware zapewnia płynny przepływ danych w czasie rzeczywistym z czujników przemysłowych i maszyn bezpośrednio do platformy Splunk w celu pozyskiwania w czasie rzeczywistym informacji operacyjnych. Użytkownicy rozwiązań firmy Splunk mogą teraz z łatwością eksplorować dane przemysłowe w celu usprawnienia działalności, szybszego rozwiązywania problemów, wykrywania i rozwiązywania usterek i zwiększania produktywności.

Przechowywanie danych przemysłowych z systemów automatyki do celów analizy w miejscu produkcji, a także na potrzeby analiz prowadzonych w przyszłości ma kluczowe znaczenie. Może to jednak stanowić spore wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw. Udostępniona w nowej wersji KEPServerEX (5.16) wtyczka Local Historian daje możliwość pozyskiwania informacji historycznych u źródła, będąc rozwiązaniem łatwym w konfiguracji, elastycznym, otwartym i wydajnym. Dzięki niej można pozyskiwać i przechowywać dane, a także mieć do nich dostęp bezpośrednio u źródła, co zapobiega ich utracie i podnosi sprawność operacyjną.

Ponadto KEPServerEX V5.16 stanowi duży krok naprzód, jeśli chodzi o pakiet Power Suite. Nowe sterowniki IEC 60870-5-101 i IEC 60870-5-104 zapewniają lepszą szybkość i udoskonalone funkcje łączności urządzeniom IEC 60870-5 w rozdzielniach obejmujących terminale, inteligentne urządzenia elektroniczne, urządzenia sterujące i bramy sieciowe. Współpraca sterowników IEC 60870-5 z KEPServerEX zapewnia łączność i komunikację z systemami HMI, SCADA i Historian. Zakłada się, że nowe sterowniki będą najbardziej przydatne w Europie i Azji, gdzie IEC 60870-5-101 i EIC60870-5-104 stanowią główne protokoły stosowane w systemach automatyki rozdzielni.

 – Wersja 5.16 oprogramowania KEPServerEX to jedna z naszych najważniejszych pozycji. Dzięki omawianej nowości dotychczasowi klienci Kepware będą mogli realizować rosnące potrzeby w zakresie sprawności operacyjnej. Jednocześnie otwiera ona drzwi nowym branżom, które wykazują gotowość do korzystania z danych przemysłowych. Technologia przemysłowa jest w coraz większym stopniu powiązana z technologią informacyjną, co zapewnia szerszy dostęp do informacji i zwiększa ich integrację. Jesteśmy przekonani, że trend ten utrzyma się – powiedział Tony Paine, dyrektor generalny Kepware. 

Kepware wydała ostatnio również aktualizacje do oprogramowania LinkMaster i RedundancyMaster, dzięki którym użytkownicy mogą z łatwością przekazywać dane pomiędzy serwerami OPC DA i łączyć wiele serwerów OPC w pary redundantne.

Źródło: Kepware Technologies

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl