Komunikacja urządzeń Modbus z siecią BACnet dzięki nowej bramce dostępowej HMS Anybus - BACNET - ETHERNET - MODBUS - SIECI PRZEMYSŁOWE - ELMARK AUTOMATYKA - HMS INDUSTRIAL NETWORKS - BRAMKA DOSTĘPOWA - ANYBUS
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Komunikacja urządzeń Modbus z siecią BACnet dzięki nowej bramce dostępowej HMS Anybus
drukuj stronę
poleć znajomemu

Komunikacja urządzeń Modbus z siecią BACnet dzięki nowej bramce dostępowej HMS Anybus

Komunikacja urządzeń Modbus z siecią BACnet dzięki nowej bramce dostępowej HMS Anybus
fot. HMS

Anybus BACnet to Modbus to nowa bramka dostępowa, która umożliwia dołączanie urządzeń Modbus do sieci BACnet. Urządzenie zapewnia translację protokołów między standardami Modbus (RTU, ASCII, TCP) i BACnet/IP, dzięki czemu każde z dołączonych urządzeń Modbus może być kompatybilne ze standardem BACnet, podłączonego do sieci BACnet.

W miarę, jak sieci BACnet znajdują coraz szersze zastosowanie w instalacjach budynkowych i infrastrukturze, pojawia się konieczność integracji w nich urządzeń komunikujących się za pomocą protokołu Modbus. W tym celu firma HMS opracowała nową bramkę dostępową Anybus BACnet to Modbus. Pracuje ona jako translator sygnałów między dwiema sieciami, pozwalając na włączanie urządzeń Modbus RTU, ASCII i TCP do sieci BACnet/IP podobnie, jak standardowych urządzeń BACnet. Dzięki temu istnieje możliwość centralnego zarządzania i monitorowania z sieci BACnet urządzeń Modbus, takich jak napędy, kontrolery HVAC czy urządzenia pomiarowe w instalacjach budynkowych.

Łatwiejsza integracja systemów BACnet

 – Bramka dostępowa Anybus BACnet to Modbus daje integratorom systemów i właścicielom budynków większą elastyczność, gdyż mogą oni teraz włączać do projektów BACnet również urządzenia Modbus. Nowa bramka może być też przydatna producentom maszyn oferujących swoje produkty na rynku automatyki budynkowej. Widzimy coraz silniejszą tendencję do włączania urządzeń Modbus do sieci BACnet, a opracowana przez nas bramka uzupełnia ofertę obejmującą obecnie ponad 300 bramek linii Anybus, zapewniających komunikację między sieciami fieldbus i przemysłowymi sieciami Ethernet – komentuje Markus Bladh, menadżer produktu w HMS Industrial Networks. 

Jak działa bramka dostępowa? 

Bramka zawiera 2 porty do zapewnienia łączności z szeregowymi sieciami Modbus (RTU i ASCII) i Ethernet (BACnet/IP i Modbus TCP). Po podłączeniu, użytkownik zyskuje dostęp do darmowych bibliotek profili Modbus, co pozwala na szybkie nawiązanie komunikacji między sieciami.

HMS dostarcza również proste narzędzie wyjaśniające z instrukcjami jak tworzyć profile sprzętowe dla urządzeń Modbus dotąd nie uwzględnionych w bibliotekach. Uruchomienie i rozwiązywanie problemów odbywa się za pomocą dostarczonego interfejsu sieciowego.

Nową bramkę Anybus od HMS Industrial Networks w Polsce dostarcza firma Elmark Automatyka.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ELMARK Automatyka S.A.
ELMARK Automatyka S.A.
ul. Niemcewicza 76, Warszawa-Wesoła
tel.  22 773 79 37
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl