Pierwszy system do monitorowania temperatury ogniw PV w procesach nakładania pokryć antyrefleksyjnych - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - SPRAWNOŚĆ - SYSTEMY SOLARNE - DATAPAQ - SOLARPAQ - SOLAR INSIGHT
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwszy system do monitorowania temperatury ogniw PV w procesach nakładania pokryć antyrefleksyjnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwszy system do monitorowania temperatury ogniw PV w procesach nakładania pokryć antyrefleksyjnych

Pierwszy system do monitorowania temperatury ogniw PV w procesach nakładania pokryć antyrefleksyjnych
fot. DATAPAQ

Nowatorska technologia zabezpieczenia termicznego daje możliwość profilowania temperatury w procesach próżniowych 

Firma Datapaq przy współpracy firm z sektora fotowoltaicznego zaprojektowała pierwszy na rynku system umożliwiający monitorowanie temperatury ogniw PV w procesach nakładania pokryć antyrefleksyjnych. System SolarPaq przechodzi przez komory procesowe razem z produktami, gdzie precyzyjnie rejestruje temperaturę nawet w momencie aktywowania plazmy. Umożliwia to operatorom optymalizowanie procesów nakładania pokryć, a co za tym idzie również ich sprawności.

Rejestrator z zabezpieczeniem termicznym, specjalnie zaprojektowany do tego rodzaju zastosowań, charakteryzuje się grubością wynoszącą zaledwie 18 mm i powierzchnią 146 mm2. Dzięki temu mieści się wewnątrz standardowego zasobnika na ogniwo, co pozwala zapewnić ciągłość produkcji. Bariera termiczna VB7400, wykonana w oparciu o unikalną technologię izolacyjną z płytą refleksyjną, zapobiega odgazowywaniu w procesach próżniowych i wytrzymuje ciężkie termiczne i elektryczne warunki pracy wewnątrz komory plazmowej.

Nowy system, choć zoptymalizowany do zastosowań w procesie nakładania powłok antyrefleksyjnych, może też znaleźć zastosowanie w różnego typu niskotemperaturowych procesach pokrywania próżniowego, na przykład przy produkcji soczewek czy powlekaniu szkła. Może być wykorzystywany cyklicznie zarówno przy konfiguracji procesów, jak i do regularnego monitorowania. Po zakończeniu procesu, zarejestrowany profil temperaturowy może być zgrany z rejestratora DQ1863 i poddany analizie za pomocą oprogramowania Solar Insight, oferującego wiele funkcji specjalistycznych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl