Prawie 50% projektów elektronicznych z zeszłego roku opartych było na zestawach rozwojowych - ELEKTRONIKA - PROJEKTOWANIE - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - PLATFORMA ROZWOJOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Prawie 50% projektów elektronicznych z zeszłego roku opartych było na zestawach rozwojowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Prawie 50% projektów elektronicznych z zeszłego roku opartych było na zestawach rozwojowych

Prawie 50% projektów elektronicznych z zeszłego roku opartych było na zestawach rozwojowych
fot. Farnell element14

Badania firmy element14 pokazują, w jaki sposób zestawy rozwojowe wykorzystywane są w procesie projektowania 

Firma element14 przeprowadziła globalne badanie, którego celem było określenie roli zestawów rozwojowych w procesie projektowania i produkcji. Z wyników badania wynika, że w zeszłym roku zestawy rozwojowe wykorzystane były w niemal połowie projektów elektronicznych. Globalna ankieta, w której uczestniczyło 2000 projektantów prototypowych urządzeń elektronicznych, ujawniła interesujący fakt: mimo iż w 45% projektów wykorzystywane były zestawy rozwojowe, zaledwie połowa z nich dotarła do etapu produkcji.

Ankieta ta była pierwszym etapem kompleksowego badania rynku zestawów rozwojowych realizowanego przez firmę element14. Badanie wykazało również, że zestawy rozwojowe wykorzystywane są najczęściej w projektach dotyczących pomiarów, łączności bezprzewodowej i łączności w ogóle, a według inżynierów w latach 2014-2015 ich zastosowanie w tych obszarach jeszcze wzrośnie. Dołączy do nich też sterowanie oświetleniem.

Firma element14 rozpoczyna właśnie drugą fazę badania, w której planuje przyjrzeć się dylematom użytkowników zestawów rozwojowych, najważniejszym funkcjom poszukiwanym przez użytkowników, a także przeszkodom, które uniemożliwiają wielu projektom dotarcie do etapu produkcji. Inżynierowie i użytkownicy zestawów rozwojowych mogą wziąć udział w badaniu, wchodząc na stronę społeczności element14 Community i wypełniając krótki kwestionariusz. Wyniki zostaną opublikowane jeszcze w tym roku.

 ‒ Nie ma żadnych wątpliwości, że zestawy rozwojowe odgrywają kluczową rolę w procesie projektowania - od prostych testów po pełne prototypy. Jasnym wnioskiem z pierwszej części naszego badania jest to, że istnieją bariery uniemożliwiające projektom trafienie do produkcji. Dystrybutor ma za zadanie pomóc inżynierom pokonać trudności, z którymi się mierzą, bez względu na to, czy dotyczą one projektu przeznaczonego do produkcji czy wyzwań natury technicznej, które mogą pojawiać się po odejściu od płytek rozwojowych. Dlatego prosimy inżynierów o udział w badaniu, co pomoże nam zidentyfikować najpoważniejsze przeszkody na drodze projektów do etapu produkcji ‒ mówi Richard Curtin, Globalny dyrektor ds. sojuszów strategicznych w firmie element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl