Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB - MIKROKONTROLERY - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA EWALUACYJNA - FREESCALE FREEDOM - KINETIS - E-KOMPAS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB

Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB
fot. Farnell element14

Mikrokontroler ARM Contex-M4 plus układ scalony z sześcioosiowym akcelerometrem oraz magnetometrem, a także wersje demo aplikacji e-kompasu, wykrywacza metali i myszy air mouse 

Farnell element14 ogłasza rozszerzenie swojego portfolio zestawów deweloperskich, obejmującego ponad 8900 pozycji, o niezwykle wydajny zestaw deweloperski Freescale Freedom K22F.

Ta nowa płytka rozwojowa to już drugi produkt z rodziny Freedom wyposażony w mikrokontroler nowej generacji Kinetis K oraz bezkwarcowy kontroler USB. Jej przeznaczeniem są urządzenia podłączane przez port USB, które wymagają wysokiego poziomu integracji, a także możliwości rdzenia ARM© Cortex®-M4 związanych z niskim zapotrzebowaniem na prąd. Procesor 120 MHz z koprocesorem i 512 kB pamięci Flash zamknięte zostały w obudowie LQFP64.

Płytka rozwojowa wyposażona jest w sześcioosiowy akcelerometr oraz magnetometr, diodę LED RGB, jak również złącza We/Wy Arduino R3 i nowe złącze programatora i debuggera OpenSDAv2. Produkt jest przeznaczony do zastosowań wymagających dużej wydajności oraz mikrokontrolera o niskim zapotrzebowaniu na energię (więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.element14.com/freedomboard), takich jak:

 • automatyka sterowania budynkiem
 • przemysłowe/komercyjne węzły czujników
 • koncentratory danych w branży Internetu rzeczy
 • urządzenia do monitorowania stanu zdrowia, urządzenia do noszenia dla sportowców i osób aktywnych
 • akcesoria dla graczy

 – Jesteśmy zachwyceni współpracą z firmą Freescale nad ich najnowszą rodziną mikrokontrolerów. Nieustannie dodajemy do naszego portfolio, uznawanego za najobszerniejszą dostępną ofertę, najnowsze rozwiązania. Skalowalne mikrokontrolery Kinetis K firmy Freescale są niezwykle wszechstronne, dzięki czemu inżynierowie docenią elastyczność w kwestii dodatkowych modułów – powiedział David Shen, Główny specjalista ds. technologii w firmie Premier Farnell.

W modelu K22F zainstalowano wersje demo następujących aplikacji:

 • poziomica - czerwona i zielona dioda powiadamiają o przechyleniu
 • e-kompas - wskazuje północny biegun magnetyczny
 • demo USB CDC - drugi terminal szeregowy
 • wykrywacz metali - wskazuje kierunek i odległość od metalowego przedmiotu
 • stoper - licznik czasu rzeczywistego z dokładnością do 1/100 sekundy
 • air mouse - mysz na USB pozwalająca określić, gdzie/jak przemieścić kursor

Freescale Freedom K22F dostępny jest w Polsce w cenie 109,29 PLN od Farnell element14. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie: http://www.element14.com/community/docs/DOC-68380.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl