Nowa płytka Raspberry Pi B+ - ELEKTRONIKA - CZUJNIKI - PROJEKTOWANIE - RASPBERRY PI - BROADCOM - FARNELL ELEMENT14 - PŁYTKA PROJEKTOWA - GPIO - MINIKOMPUTERY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa płytka Raspberry Pi B+
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa płytka Raspberry Pi B+

Nowa płytka Raspberry Pi B+
fot. Farnell element14

Zaprezentowana dziś nowa płytka Raspberry Pi B+ to pierwsza poważna zmiana w sprzedanym w wielu milionach sztuk komputerze wielkości karty kredytowej. Nowy model dostępny jest w cenie 35 USD i oferuje więcej czujników i akcesoriów niż kiedykolwiek wcześniej, pozwalając użytkownikom na tworzenie większych i lepszych projektów.

Zaawansowane zarządzanie poborem energii oraz ulepszona łączność umożliwiają zasilanie za pomocą urządzenia czterech akcesoriów pod USB, takich jak na przykład dysk twardy 2,5 cala. Dzięki temu, że porty USB obsłużyć mogą natężenie rzędu 1,2 A, można za ich pomocą zasilać urządzenia i akcesoria potrzebujące dużej ilości prądu bez konieczności korzystania z zasilania zewnętrznego czy też huba USB.

Dzięki 40-pinowemu interfejsowi GPIO do płytki można podłączyć jeszcze więcej czujników, złączy oraz kart rozszerzeń, co z kolei przekłada się na fakt, iż użytkownicy mogą zwiększyć poziom złożoności swoich projektów opartych na Raspberry Pi. Pierwsze 26 pinów jest identyczne jak w modelu B oryginalnej płytki Raspberry Pi, zapewniając stuprocentową kompatybilność wsteczną.

 – Rapsberry Pi B+ to pierwsza poważna zmiana w projekcie rozwiązania, które jest jednym z najbardziej wyróżniających się produktów technologicznych ostatnich lat. Widzieliśmy już wiele niesamowitych projektów opartych na tej płytce, a model B+ stwarza zupełnie nowe możliwości zwiększenia złożoności i innowacyjności, pozwalając na tworzenie większych i lepszych projektów. To także płytka, która zapewni młodym ludziom nowe perspektywy dotyczące nauki – mówi Claire Doyle, Global Director of Raspberry Pi w firmie Farnell element14, wiodącym dystrybutorze tego komputera wielkości karty kredytowej.

Najnowszy model Raspberry Pi oferuje lepszą łączność i większe możliwości, pozwalając na realizację bardziej rozbudowanych i lepszych projektów

Raspberry Pi B+ oparty jest na tym samym układzie BCM2835 firmy Broadcom oraz wyposażony został w 512 MB RAM, podobnie jak poprzedni model. Zasilany jest przez port micro USB, a wyjście audio-wideo realizowane jest albo przez HDMI, albo nowe czteropinowe złącze zastępujące dotychczasowe gniazda analogowe i cinch. Gniazdo na karty SD zostało zastąpione gniazdem na karty microSD, na czym zyskał projekt płytki, a sam produkt jest lepiej zabezpieczony przed uszkodzeniami. Model B+ charakteryzuje się też mniejszym poborem prądu (600 mA) niż model B (750 mA).

 – Projekty tworzone na pierwotnej wersji modelu B płytek niejednokrotnie zapierały mi dech w piersiach, a dzięki tym nowym funkcjom model B+ ma olbrzymi potencjał do tego, żeby przesunąć dotychczasowe granice i napędzić dalsze innowacje. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z element14, zapewniającej szeroką dystrybucję nowej płytki – komentuje Eben Upton, współzałożyciel fundacji the Raspberry Pi Foundation.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl