Zestaw deweloperski Texas Instruments LaunchPad o ultraniskim zapotrzebowaniu na energię - TEXAS INSTRUMENTS - ZAPOTRZEBOWANIE NA ENERGIĘ - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - LAUNCHPAD - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - MIKTOKONTROLERY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zestaw deweloperski Texas Instruments LaunchPad o ultraniskim zapotrzebowaniu na energię
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestaw deweloperski Texas Instruments LaunchPad o ultraniskim zapotrzebowaniu na energię

Zestaw deweloperski Texas Instruments LaunchPad o ultraniskim zapotrzebowaniu na energię
fot. Farnell element14

Farnell element14 ogłasza debiut produktu MSP430 ULP (ultra low power) FRAM LaunchPad firmy Texas Instruments, będącego platformą deweloperską łączącą wbudowaną pamięć FRAM (Ferroelectric Random Access Memory) i holistyczną architekturę systemu o ultraniskim zapotrzebowaniu na energię. Nowy członek rodziny produktów LaunchPad – łatwy w użyciu moduł ewaluacyjny MSP-EXP430FR5969 do mikrokontrolera MSP4305969 – umożliwia deweloperom zmniejszenie kosztów zużycia energii, ograniczenie rozmiarów produktu, a także eliminuje konieczność korzystania z baterii.

Wbudowana pamięć nieulotna FRAM, znana ze swojej niezawodności i szybkości zapisu, oraz ultraniskie zapotrzebowanie na energię czynią z MSP430 doskonałe rozwiązanie do przeróżnych zastosowań, od pomiarów przez urządzenia elektroniczne do noszenia, elektronikę konsumencką, branżę Internetu rzeczy, zastosowania przemysłowe i czujniki zdalne aż po automatyzacje sterowania budynkiem i odzyskiwanie energii.

Zastosowana w tym zestawie deweloperskim nowa technologia firmy TI o nazwie EnergyTrace++ to pierwszy system debugowania, który pozwala deweloperom na analizowanie w czasie rzeczywistym poboru energii z rozdzielczością 5 nA dla każdego urządzenia peryferyjnego. To z kolei zapewnia inżynierom większą kontrolę nad kosztami zasilania i umożliwia optymalizację oprogramowania w celu tworzenia produktów zużywających tak mało energii, jak to tylko możliwe.

Cechy produktu:

 • Zestaw MSP430 oparty na 16-bitowym mikrokontrolerze MSP430FR5969 o ultraniskim zużyciu energii oraz na pamięci FRAM
  • 64 KB FRAM / 2 KB SRAM
  • 16-bitowa architektura RISC o częstotliwości pracy 16 MHz (pamięć FRAM 8 MHz)
  • 5 bloków timerów
  • Układy analogowe: 16-kanałowy, 12-bitowy różnicowy przetwornik analogowo-cyfrowy, 16-kanałowy komparator
  • Układy cyfrowe: AES256, CRC, DMA, HW MPY32
 • Zgodność z 20-pinowym standardem LaunchPad, pozwalająca korzystać z rozwiązań ekosystemu BoosterPack

Zestaw ewaluacyjny dostarczany jest z niezbędnymi elementami pozwalającymi na szybkie rozpoczęcie korzystania z niego, w tym z emulatorem eZ-FET do programowania, debugowania i pomiaru zużycia energii. Płytka wyposażona jest w przyciski oraz diody LED pozwalające na szybką integrację prostego interfejsu użytkownika, a także superkondensator pozwalający płytce na działanie bez zewnętrznego zasilania.

W Polsce zestaw MSP-EXP430FR5969 firmy Texas Instruments udostępnia Farnell element14, ceny płytki to 79,04 zł. Noty katalogowe i aplikacyjne, a także szeroki wybór powiązanych akcesoriów znaleźć można na stronach produktów. W przypadku pytań można skorzystać z centrum wsparcia technicznego, dostępnego przez całą dobę w dni robocze.

 – Ten zestaw ewaluacyjny to atrakcyjny dodatek do rodziny produktów LaunchPad, wykorzystujący doświadczenie firmy TI w tworzeniu mikrokontrolerów o wysokiej wydajności i niskim zapotrzebowaniu na energię. Deweloperzy docenią ponadprzeciętną szybkość zapisu i odczytu danych na tych mikrokontrolerach wyposażonych w pamięć FRAM, a także łatwość użycia upraszczającą pisanie kodu. Te cechy czynią ten produkt idealnym w zastosowaniach wymagających ultraniskiego poboru energii, elastycznych opcji związanych z pamięcią oraz inteligentnej integracji z rozwiązaniami analogowymi – powiedział David Shen, Dyrektor techniczny w grupie Premier Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl