Prezes Danfossa: Niskoemisyjna gospodarka zapewni etaty w przemyśle - PRZEMYSŁ - OZE - PRODUKCJA - PAKIET KLIMATYCZNY - DANFOSS - KRYZYS - TECHNOLOGIE NISKOEMISYJNE - GOSPODARKA NISKOEMISYJNA - RYNEK PRACY - DEKARBONIZACJA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Prezes Danfossa: Niskoemisyjna gospodarka zapewni etaty w przemyśle
drukuj stronę
poleć znajomemu

Prezes Danfossa: Niskoemisyjna gospodarka zapewni etaty w przemyśle

Prezes Danfossa: Niskoemisyjna gospodarka zapewni etaty w przemyśle
fot. Danfoss

Istnieje europejskie rozwiązanie kryzysu, ale zależy ono od tego, jak bardzo chcemy go poszukać  uważa cytowany w Pulsie Biznesu Niels B. Christiansen, prezes firmy Danfoss - duńskiego giganta w rozwiązaniach energetycznych.

W czasach, gdy każdy stara się wymyślić nowatorskie rozwiązania chronicznego problemu powolnego wzrostu w Europie, odpowiedź Nielsa B. Christiansena wydaje się prawie staromodna. Ale prezes Danfossa, firmy, która zatrudnia ponad 22 tys. osób, mówi bardzo poważnie: w przemyśle powstaną tysiące miejsc pracy, o ile UE dotrzyma ambitnych celów klimatycznych i energetycznych.

 – To oczywiste, że istnieje europejskie rozwiązanie kryzysu, ale zależy ono od tego, jak bardzo chcemy go poszukać. Jesteśmy najbogatszą częścią świata, mamy największy rynek wewnętrzny, a pod względem standardu życia przewyższamy wszystkich – uważa prezes Danfossa.

W styczniu Komisja Europejska zaproponowała nową strategię polityki klimatycznej i energetycznej, wyznaczając cele do 2030 r. Przewidują one 40-procentowe ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zakładają, że 27% energii w UE powinno pochodzić ze źródeł odnawialnych. Silne grupy przemysłowe okrzyczały strategię jako „zabójczą dla miejsc pracy”, ponieważ grozi wzrostem kosztów energii dla europejskiego biznesu.

Zdaniem Christiansena ukraińsko-rosyjski kryzys może stać się punktem zwrotnym dla tych, którzy byli sceptycznie nastawieni do wyższych standardów energetycznych i energii odnawialnej jako narzędzia do osiągnięcia energetycznej niezależności. Nowo powołana Komisja Europejska powinna więc szybko przełożyć cele klimatyczne i energetyczne na konkrety. To stworzy popyt na nowe rozwiązania i miejsca pracy, które dziś Europa traci na rzecz Chin czy USA. Co musi zrobić, żeby te miejsca pracy powstały?

 – Przede wszystkim musi działać szybko. Gdyby na przykład Niemcy wprowadzili nowoczesne rozwiązania energetyczne, stworzyłoby to miejsca pracy nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie – uważa prezes Danfossa.

Po bardziej tradycyjnych miejscach pracy w przemyśle stworzonych po to, by sprostać wyższym standardom energetycznym, powstaną wysoko wykwalifikowane etaty dla inżynierów.

 – Gdy zaczyna się produkować, to całkiem naturalne jest zlokalizowanie części rozwoju produktu obok fabryki, nawet jeśli w Indiach czy Chinach jest taniej. Myślę, że coraz więcej Europejczyków zaczyna zdawać sobie z tego sprawę – mówi Christiansen.

Ale czy naprawdę rozważa się lokowanie produkcji np. w Europie Wschodniej, jeśli taniej jest w Chinach?

 – Zawsze. Gdy sprzedajemy w Europie, produkujemy w Danii, Niemczech, Polsce i Słowacji, a w Europie Wschodniej możemy produkować na poziomie bardzo podobnym do cen w Chinach. Fabryki w Europie są więc zależne od europejskiego popytu  dodaje Christiansen.

Źródło: Puls Biznesu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl