Freescale i Farnell element14 współpracują nad nową płytką Freescale Freedom Kinetis - CORTEX - MIKROKONTROLERY - FARNELL ELEMENT14 - FREESCALE SEMICONDUCTOR - PŁYTKA EWALUACYJNA - PLATFORMA ROZWOJOWA - FREESCALE FREEDOM - KINETIS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Freescale i Farnell element14 współpracują nad nową płytką Freescale Freedom Kinetis
drukuj stronę
poleć znajomemu

Freescale i Farnell element14 współpracują nad nową płytką Freescale Freedom Kinetis

Freescale i Farnell element14 współpracują nad nową płytką Freescale Freedom Kinetis
fot. Farnell element14

Atrakcyjna cenowo platforma rozwojowa Freescale Freedom oparta na architekturze ARM dla użytkowników mikrokontrolerów Kinetis K64, K63 i K24

Firma Farnell element14 ogłosiła wprowadzenie na rynek najnowszej płytki Freedom w wyniku umowy podpisanej niedawno z firmą Freescale w zakresie zaawansowanej współpracy przy tworzeniu platform i narzędzi rozwojowych. Nowa platforma rozwojowa Freedom K64F firmy Freescale, która stanowi dalsze rozszerzenie bogatej oferty firmy element14 w zakresie zestawów prototypowych, obejmującej ponad 7000 produktów, wyposażona jest w mikrokontroler Kinetis z serii K64 i została oparta na rdzeniu ARM© Cortex®-M4.

Platforma rozwojowa, która może być wykorzystywana do oceny mikrokontrolerów Kinetis K64, K63 oraz K24, jest idealna do rozwoju projektów wymagających wysokiej gęstości zapisu, niskiego poboru energii i zoptymalizowanych możliwości integracyjnych, takich jak:

  • Produkty konsumenckie: w systemach gier, urządzeniach do noszenia, akcesoriach do smartfonów/tabletów
  • Systemy pomiarowe: zdalne mierniki, koncentratory sieci czujników
  • Elementy budynków i automatyka domowa: zdalne sterowanie zabezpieczeniami i dostępem
  • Automatyzacja fabryk
  • Zastosowania w punktach sprzedaży
  • Oprzyrządowanie przenośne

 – Najnowsze rozwiązanie Freedom firmy Freescale oferuje najwyższą wydajność i wszechstronność, spełniając przy tym potrzeby projektantów przemysłowych w zakresie produktów następnej generacji. Inżynierowie znający już serię skalowalnych mikrokontrolerów Kinetis K docenią wiele nowych możliwości i dodatków – mówi David Shen, Group Chief Technology Officer w firmie Premier Farnell.

Platforma K64F wyposażona jest w mikrokontroler MK64FN1M0VLL12, który może pochwalić się maksymalną częstotliwością taktowania 120 MHz, 1 MB pamięci flash, 256 kB RAM-u, gniazdem USB, gniazdem Ethernet, gniazdem na kartę SD i wieloma analogowymi i cyfrowymi peryferiami.

Sprzęt FRDM-K64F jest zgodny pod względem pinów z rozwiązaniem Arduino R3, dzięki czemu platforma oferuje możliwość korzystania z wielu dostępnych rozszerzeń. Płytka zawiera także 3-osiowy akcelerometr, magnetometr, diodę LED RGB, gniazdo kart SDHC, gniazdo Ethernet oraz wyprowadzenia pozwalające dołożyć moduł Transceivera RF 2,4 GHz i Bluetooth.

Cena produktu została określona na poziomie 117.82 PLN, a wysyłka realizowana jest na terenie Europy przez Farnell element14. Nowa płytka jest najnowszym dodatkiem do bogatej oferty rozwiązań firmy element14 obejmującej produkty od zestawów startowych po kompletne platformy rozwojowe, w tym najnowsze debiuty rynkowe i produkty oferowane na zasadach wyłączności.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
I co z tego? Arduino i tak będzie numerem 1 przez najbliższe 20 lat xD

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl