Konkurs na wykorzystanie pierwszego na świecie przetwornika indukcyjno-cyfrowego - TEXAS INSTRUMENTS - PRZETWORNIK - PRZETWORNIKI - SENSORY - KONKURS TECHNOLOGICZNY - INTERNET OF THINGS - POMIAR INDUKCYJNY - INTERNET RZECZY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Konkurs na wykorzystanie pierwszego na świecie przetwornika indukcyjno-cyfrowego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Konkurs na wykorzystanie pierwszego na świecie przetwornika indukcyjno-cyfrowego

Konkurs na wykorzystanie pierwszego na świecie przetwornika indukcyjno-cyfrowego
fot. Farnell element14

Społeczność element14 ogłasza ogólnoświatowy konkurs projektowy dla inżynierów – Inductive Sensing Challenge. Jego celem jest zachęcenie inżynierów do opracowywania i wdrażania innowacyjnych produktów. Inicjatywa dotyczy wykorzystania pierwszego na świecie przetwornika indukcyjno-cyfrowego LDC1000 oferowanego przez firmę Texas Instruments.

Pomiar indukcyjny to bezkontaktowa i bezmagnesowa technologia pozwalająca na wykrywanie położenia, ruchu i składu chemicznego elementu metalowego lub przewodzącego. W przypadku sprężyn pozwala ona także wykryć czy są one ściśnięte, rozciągnięte lub skręcone. Dzięki czujnikom zmieniającym odczyty na informacje w formie cyfrowej, dane mogą być przechowywane oraz udostępniane w Internecie, co przekłada się na widoczny wpływ konkursu na zagadnienia z zakresu Internetu rzeczy.

 – Społeczność element14 umożliwia wprowadzanie innowacji poprzez dzielenie się wiedzą oraz dostarczanie zasobów ponad 220 tys. członków. Nowe technologie są dla nas najważniejsze, a wielu z naszych inżynierów tworzy produkty, które będą miały istotny wpływ na przyszłość. Ten konkurs to doskonały wgląd w rosnący potencjał Internetu rzeczy, dlatego też szczególnie liczymy na projekty mające zastosowanie właśnie w tym obszarze – powiedziała Dianne Kibbey, globalna dyrektor ds. Społeczności element14.

Układ LDC1000 umożliwia odczyt indukcyjny dzięki cewkom i sprężynom pełniącym funkcję czujników indukcyjnych, zapewniając lepszą dokładność, niezawodność i większą elastyczność w porównaniu do innych, istniejących rozwiązań, jednocześnie oferując niższe koszty systemu i większą energooszczędność.

Możliwości zastosowania technologii odczytów indukcyjnych są nieograniczone. Najpopularniejsze zastosowania obejmują: branżę motoryzacyjną, systemy świateł ulicznych, wykrywacze metali, sprzęt i urządzenia medyczne, branżę komputerową, a także coraz większą liczbę zastosowań w elektronice konsumenckiej oraz zautomatyzowanych procesach przemysłowych. Jedna z propozycji w ramach konkursu dotyczy wykorzystania odczytów indukcyjnych w analizach schematów ruchu ulicznego, podczas gdy inna zakłada wykorzystanie tej technologii do sprawdzania bezpieczeństwa metali stosowanych w konstrukcji budynków, co może pomóc dbać o bezpieczeństwo, a nawet życie wielu osób.


 – 
Ze względu na fakt, iż technologia indukcyjna wyraźnie zwiększa istniejące możliwości odczytów oraz umożliwia stosowanie nowych trybów odczytów, będzie ona miała ogromny wpływ na Internet rzeczy – świat, w którym inteligencja i samoświadomość urządzeń pozwala na płynne integrowanie ich z inteligentną siecią. Konkurs jest więc dla inżynierów okazją na przekucie pomysłów na inteligentniejsze systemy w realne rozwiązania, które będą miały rzeczywisty wpływ na wykorzystywanie technologii w przyszłości – powiedział Jon Baldwin, kierownik ds. zarządzania cyklem produktów w firmie Texas Instruments.

Konkurs rozpoczyna się okresem kwalifikacyjnym, trwającym do 14 kwietnia, w czasie którego potencjalni uczestnicy mogą przesyłać swoje pomysły. W środę 9 kwietnia o godzinie 9:00 czasu CST firmy Farnell element14 i Texas Instruments przeprowadzą seminarium internetowe na temat technologii odczytów indukcyjnych, a także przedstawią układ LDC1000 i zaprezentują jego liczne zastosowania.

Po zakończeniu etapu kwalifikacyjnego, wybrani uczestnicy otrzymają produkty i rozpoczną realizację swoich projektów. W ramach konkursu publikować będą też wpisy na blogach na temat swoich pomysłów, stojących za nimi inspiracji oraz tego, jakie mogą być najważniejsze związane z nimi wyzwania. Konkurs zostanie zakończony w piątek 22 sierpnia 2014 roku.

Zwycięzca wyłoniony zostanie w głosowaniu w ramach witryny Społeczności element14, która oferuje inżynierom przestrzeń do udostępniania pomysłów na projekty pozostałym członkom społeczności. Laureat nagrody głównej oraz zwycięzca Nagrody Uczestników otrzymają urządzenie iPad Air 128 GB.

Więcej informacji na temat konkursu na wykorzystanie przetwornika indukcyjno-cyfrowego znaleźć można na stronie http://www.element14.com/community/groups/sensor-technology

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl