RIoTboard uruchamia platformę społecznościową dla konstruktorów - ELEKTRONIKA - SPOŁECZNOŚĆ - FARNELL ELEMENT14 - PŁYTKA PROJEKTOWA - FREESCALE SEMICONDUCTOR - KOMPUTER JEDNOPŁYTKOWY - INTERNET OF THINGS - RIOTBOARD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RIoTboard uruchamia platformę społecznościową dla konstruktorów
drukuj stronę
poleć znajomemu

RIoTboard uruchamia platformę społecznościową dla konstruktorów

RIoTboard uruchamia platformę społecznościową dla konstruktorów
fot. Farnell element14

Farnell element14 ogłosił uruchomienie oficjalnej platformy społecznościowej dla użytkowników RIoTboard. RIoTboard jest otwartą platformą bazującą na procesorze i.MX 6Solo firmy Freescale® Semiconductor’s. Jednopłytkowy komputer daje konstruktorom możliwość opracowywania projektów dla platformy Android oraz prototypów urządzeń wymagających dużej mocy obliczeniowej, które służą do odtwarzania filmów HD, szybkiego kodowania i dekodowania transmisji, platform dla gier wideo oraz do wykonywania pomiarów w czasie rzeczywistym.

Społeczność RIoTboard.org jest akceleratorem innowacyjnych projektów open source dla technologii Internet of Things (IoT). Na portalu RIoTboard.org można kupić platformę, opracować i zarejestrować swoje projekty, jak również uzyskać dostęp do filmów instruktażowych, dokumentacji technicznej, takiej jak schematy oraz oprogramowanie dla Linux i Android, a także przyłączyć się do internetowej społeczności pasjonatów.

Dla przemysłu elektronicznego IoT jest jednym z najważniejszych trendów, który przyśpieszy globalny rozwój rynku. Platforma RIoTboard jest idealnie umieszczona w centrum rozwoju IoT. Jako przełomowa technologia będzie miała wpływ na prawie każdy segment ekonomii i życia społecznego. Wielu analityków przewiduje, że w przeciągu kilku lat rynek IoT będzie wart od 14 do 33 trylionów dolarów. Platforma RIoTboard jest nowością w naszej nieustannie rozbudowywanej ofercie dla konstruktorów. Można w niej znaleźć zestawy startowe do kompletnych płytek deweloperskich, włączając w to najnowocześniejsze rozwiązania i ekskluzywne oferty - powiedział David Shen, Chief Technology Officer w Farnell element14.

RIoTboard jest dostępny w Farnell element14 w Europie w cenie 46,55 £, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w regionie Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl