Szybkie budowanie prototypów z nową płytką Atmel SAMA5D3 Xplained Board - ELEKTRONIKA - PROTOTYP - CORTEX - PROJEKTOWANIE - ATMEL - ARDUINO - FARNELL ELEMENT14 - XPLAINED PRO - CORTEX-A5
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szybkie budowanie prototypów z nową płytką Atmel SAMA5D3 Xplained Board
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybkie budowanie prototypów z nową płytką Atmel SAMA5D3 Xplained Board

Szybkie budowanie prototypów z nową płytką Atmel SAMA5D3 Xplained Board
fot. Atmel

Dobrze wyposażony, niedrogi i łatwy w użyciu  zestaw ewaluacyjny z mikroprocesorem firmy Atmel o wyprowadzeniach kompatybilnych z Arduino powiększył rodzinę zestawów Xplained.

Farnell element14 i Atmel ogłosiły wprowadzenie do sprzedaży nowego zestawu ewaluacyjnego Atmel SAMA5D3 Xplained – taniej platformy przeznaczonej do nauki programowania oraz szybkiego wykonywania prototypów urządzeń mikroprocesorowych.

Płytka ewaluacyjna, która wykorzystuje mikroprocesor SAMA5D3 z rdzeniem ARM® Cortex®-A5, jest wyposażona w bogaty zestaw gotowych do użycia interfejsów komunikacyjnych oraz obszerną pamięć. Aby ułatwić dostosowanie płytki do potrzeb aplikacji jej wyprowadzenia są kompatybilne z Arduino, dzięki czemu można stosować liczne, łatwo dostępne moduły rozszerzeń. Opracowywanie oprogramowania ułatwia darmowa dystrybucja Linuksa oraz programy narzędziowe. Płytka jest również doskonałą platformą dla systemu Android.

 – Nasze partnerstwo z Farnell element14 przy opracowywaniu i produkcji tego zestawu ewaluacyjnego oraz modułów rozszerzeń ułatwia wszystkim konstruktorom urządzeń mikroprocesorowych szybkie zbudowanie prototypu i ocenę ich konstrukcji w warunkach rzeczywistych. Wyposażaliśmy płytkę w interfejs graficzny średniej klasy, pojemnościowy interfejs dotykowy, interfejsy do komunikacji przewodowej i bezprzewodowej oraz w darmową dystrybucję Linuksa i biblioteki Qt. Jesteśmy bardzo dumni z najnowszego członka rodziny Xplained – powiedział Jacko Wilbrink, Sr. Marketing Director of Microprocessors, Atmel Corporation.

 – Mikroprocesor Atmel z rdzeniem ARM Cortex-A5 zapewnia balans pomiędzy bogatym wyposażeniem i bardzo małym poborem mocy w celu spełnienia wszystkich potrzeb aplikacji przemysłowych. Nowy zestaw ewaluacyjny Xplained, w połączeniu z modułami rozszerzeń, które będą dostępne już wkrótce, dadzą jeszcze więcej możliwości platformie SAMA5D i będą bardzo pomocne zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom, nauczycielom oraz studentom, nie tylko w pracy zawodowej, ale i poza nią – powiedziałDavid Shen, Chief Technology Officer at Farnell element14.

Rodzina mikroprocesorów SAMA5D3 jest idealna dla komputerów przenośnych oraz aplikacji mobilnych, gdzie znaczenie krytyczne ma mały pobór mocy oraz niewielkie wymiary obudowy.

Podstawowe parametry zestawu Xplained z SAMA5D3:

  • Platforma sprzętowa Atmel Xplained jest przeznaczona do nauki oraz szybkiego budowania prototypów
  • Dobrze udokumentowane rozwiązanie z mikroprocesorem Cortex-A5 jest gotowe do zastosowania we własnej konstrukcji
  • Zestaw ma bogate wyposażenie, zwłaszcza w interfejsy komunikacyjne
  • Zasilanie za pomocą USB (nie jest wymagany zasilacz)
  • Elastyczność – złącza kompatybilne z Arduino umożliwiają stosowanie modułów rozszerzeń przeznaczonych dla Arduino
  • Opracowanie open source – dostępne są wszystkie pliki projektu, dzięki czemu rozwiązania można łatwo zastosować we własnych projektach
  • Pakiet oprogramowania zawierający sterowniki i przykłady programów
  • Darmowe: biblioteka Qt (do obsługi interfejsu dotykowego) i dystrybucja Linux

Atmel SAMA5D3 Xplained Board

Nowy zestaw jest najnowszym dodatkiem do bogatej oferty rozwiązań Farnell element14, która obejmuje wszystko, co potrzebne konstruktorowi – od zestawów startowych do kompletnych płytek deweloperskich, włączając w to najnowsze wyroby oraz ekskluzywne oferty.

 – Cieszy nas rosnące zapotrzebowanie na platformy do opracowywania urządzeń embedded oraz rozwój naszego partnerstwa z firmą Atmel. Pozwala nam to zapewnić rozwiązania „pod klucz”, które są przeznaczone do budowy systemów zasilania szeroko rozumianej rodziny mikroprocesorów SAMA5 i SAM9. Nowy zestaw ewaluacyjny SAMA5D3 Xplained firmy Atmel jest niedrogą i szybką platformą prototypową dla obszernego zakresu mikroprocesorowych aplikacji konsumenckich. Nasze układy zasilające ACT8865 i ACT8945A, specjalnie zoptymalizowane dla Atmela, odgrywają kluczową rolę w zmniejszeniu wielkości płytki i złożoności opracowania – powiedział Mark Cieri, Vice President of Sales and Marketing at Active-Semi. 

Sprzedaż zestawu SAMA5D3 Xplained rozpocznie się w połowie marca 2014 roku przez Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w regionie Azji i Pacyfiku w cenie 79 USD. Rejestracja osób chętnych do zakupu produktu odbywa się na stronie http://www.element14.com/sama5d3

Atmel SAMA5D3 Xplained Board

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl