LUG oświetli nową linię metra w Warszawie - OŚWIETLENIE - WARSZAWA - METRO - LUG LIGHT FACTORY - OPRAWY LED
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LUG oświetli nową linię metra w Warszawie
drukuj stronę
poleć znajomemu

LUG oświetli nową linię metra w Warszawie

LUG oświetli nową linię metra w Warszawie
fot. LUG

Zielonogórska firma LUG Light Factory, należąca do Grupy Kapitałowej LUG S.A. podpisała kontrakt na dostawę oświetlenia dla nowej linii metra w Warszawie. Oprawy marki LUG oświetlą 7 stacji budowanego obecnie centralnego odcinka drugiej nitki.

30 stycznia 2014 roku LUG Light Factory Sp. z o.o. podpisała umowę na dostawę kompleksowych rozwiązań oświetleniowych na budowę drugiej linii metra w Warszawie. Kontrakt dotyczy oświetlenia obecnie budowanego centralnego odcinka metra łączącego Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim.

 – W I połowie 2014 roku dostarczymy oprawy, które będą oświetlać nowe stacje metra oraz infrastrukturę towarzyszącą. Będą to rozwiązania dostosowane do specyfiki tego typu obiektów, o podwyższonych parametrach technicznych i wytrzymałościowych. W ramach kontraktu zrealizujemy również oświetlenie LED zapewniające dużą efektywność i energooszczędność – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Niniejsza umowa jest jednym z kontraktów, o których Emitent wspominał w dokonanej w listopadzie korekcie prognoz wyników finansowych w 2013 roku. Jedną z przyczyn obniżenia wyników były wówczas przesunięcia kontraktów na 2014 rok o łącznej wartość około 5 mln zł.

 – Warszawskie metro jest jedną z tych inwestycji, których realizacja uległa przesunięciu. Byliśmy zatem zmuszeni skorygować nasze oczekiwania dotyczące wyników. Faza przetargowa była dość długa, ale cieszy mnie, że kompleksowe rozwiązania oświetleniowe dostosowane pod specyficzne wymagania tej inwestycji spełniły wszystkie wymagania – komentuje Ryszard Wtorkowski.

Warszawa czekała na nową linię metra właściwie odkąd w 1995 roku uruchomiono pierwszy odcinek. Co więcej, druga przecinająca linia metra znajdowała się już w pierwotnych planach budowy w latach 20-tych XX wieku.

 – Cieszę się, że nasza firma będzie miała swój udział w realizacji tak wyczekiwanego projektu, a nasze oprawy będą oświetlać metro w Warszawie, która jest niezaprzeczalnym centrum Europy Środkowo-Wschodniej – podsumowuje prezes Ryszard Wtorkowski.

Obecnie trwająca budowa centralnego odcinka drugiej nitki rozpoczęła się 16 sierpnia 2010 roku. Po blisko czterech latach budowy, inwestycja wkroczyła w finalną fazę. LUG dostarczy oświetlenie w I połowie br. i będzie starał się pozyskać kolejnej kontrakty wokół tej inwestycji.

Centralny odcinek II linii metra liczy około 6 km, na których powstanie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat-Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl