Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14 - ELEKTRONIKA - CZUJNIKI - PROJEKTOWANIE - MEMS - RASPBERRY PI - ARDUINO - FARNELL ELEMENT14 - PŁYTKA EWALUACYJNA - FREESCALE FREEDOM - XTRINSIC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14

Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14
fot. Farnell element14

Poczuj rzeczywisty świat poprzez pomiary ruchu, wysokości i ciśnienia jednocześnie z wykrywaniem pola magnetycznego i pozycji fizycznej za pomocą płytki ewaluacyjnej z sensorami MEMS – MEMS Sensor Evaluation Board, dostępnej w ofercie Farnell element14.

Płytka ewaluacyjna sensorów MEMS jest idealna do opracowywania projektów na wielu platformach. Zawiera ona wiele czujników Xtrinsic produkcji Freescale włączając w nie MPL3115 – precyzyjny sensor ciśnienia, MAG3110 – magnetometr 3D o małym poborze mocy oraz MMA8491Q – 3-osiowy akcelerometr cyfrowy. Płytka jest idealna do takich aplikacji, jak: urządzenia nawigacyjne, zdalne sterowanie, kontrolery bezprzewodowe, tablety i urządzenia medyczne.

Płytka ewaluacyjna sensorów MEMS komunikuje się z systemem nadrzędnym za pomocą I2C i jest wyposażona w złącza kompatybilne z Arduino i Freescale Freedom oraz złącze pozwalające na bezpośrednie dołączenie do RaspberryPi. Płytka jest dostarczana ze sterownikami oraz przykładowymi programami, co ułatwia samodzielne wykonywanie aplikacji oraz demonstruje jakość zastosowanych sensorów.

 – Ta płytka pozwala na wykonywanie jeszcze bardziej innowacyjnych konstrukcji i urządzeń, które mogą reagować na zmiany w rzeczywistym świecie. Płytka została opracowana do użytku z wieloma platformami i jest idealna zarówno dla inżynierów, jak i hobbystów. Jest ona efektem naszej nieprzerwanej współpracy z Freescale i umacnia naszą pozycję w obszarze płytek ewaluacyjnych – powiedział David Shen, Chief Technology Officer w element14.

Podstawowe parametry płytki MEMS Sensor Evaluation Board:

  • Złącze kompatybilne z Raspberry Pi, sterowniki i oprogramowanie
  • Złącze kompatybilne z płytką Freescale Freedom KL25Z, sterowniki i oprogramowanie
  • Podstawka kompatybilna z Arduino
  • MPL3115 – precyzyjny sensor do pomiaru ciśnienia (50…110 kPa, 2,5V)
  • MAG3110 – magnetometr 3D o małym poborze mocy
  • MMA8491Q – 3-osiowy akcelerometr cyfrowy
  • Instrukcja szybkiego startu

Obecnie płytka ewaluacyjna sensorów MEMS jest dostępna w cenie 99,97 PLN w ofercie Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w Azji Pacyficznej.

Raspberry Pi jest znakiem handlowym The Raspberry Pi Foundation.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl