Jednopłytkowy komputer z mikrokontrolerem ARM i panelem dotykowym do aplikacji HMI - ARM - MIKROKONTROLERY - HMI - PANEL DOTYKOWY - ATMEL - WYŚWIETLACZ LCD - FARNELL ELEMENT14 - KOMPUTER JEDNOPŁYTKOWY - EMBEST - MINI6935
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Jednopłytkowy komputer z mikrokontrolerem ARM i panelem dotykowym do aplikacji HMI
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jednopłytkowy komputer z mikrokontrolerem ARM i panelem dotykowym do aplikacji HMI

Jednopłytkowy komputer z mikrokontrolerem ARM i panelem dotykowym do aplikacji HMI
fot. Farnell element14

Współpraca pomiędzy Embest i Farnell element14 pozwala na opracowanie i dystrybucję wielofunkcyjnego komputera jednopłytkowego zintegrowanego z wyświetlaczem LCD i panelem dotykowym

Firma Farnell element14 wprowadziła do sprzedaży moduł wyświetlacza EDM6070AR-01, który integruje komputer jednopłytkowy z mikrokontrolerem ARM oraz wyświetlacz z 7-calowym panelem dotykowym. Funkcję jednostki centralnej pełni mikrokontroler przemysłowy z rdzeniem ARM9 – AT91SAM9X35 firmy Atmel.

Moduł EDM6070AR-01 zawiera wszystkie niezbędne do działania komponenty komputera jednopłytkowego i jest idealny dla różnorodnych aplikacji kontrolowanych za pomocą panelu HMI (human maschine interface). Wśród takich zastosowań można wymienić między innymi przemysłowe terminale kontrolne, inteligentne przyrządy pomiarowe, urządzenia medyczne, terminale sieciowe, przyrządy do akwizycji danych i ich analizy. Moduł ma płytkę z wyświetlaczem, złącza i miejsce dla komputera jednopłytkowego Mini6935 z mikrokontrolerem ARM.

Moduł, w celu umożliwienia szybkiego i łatwego zastosowania, jest dostarczany z aplikacją demonstracyjną Smart Home umożliwiającą niezależnie ustawienie oświetlenia w każdym pomieszczeniu, inteligentnym kontrolerem klimatycznym pozwalającym użytkownikowi na kontrolę temperatury i wilgotności w całym domu oraz zawierającą odtwarzacz multimedialnym, który może posłużyć do odtwarzania strumienia audio. Oprócz tego aplikacja umożliwia zarządzanie kamerami i obserwowanie obrazu z domowego systemu dozoru.

Moduł jest gotowy do działania i oprogramowania natychmiast po włączeniu. Może łatwo i szybko stać się gotowym produktem pomagając skrócić czas do wprowadzenia wyrobu na rynek i zredukować koszt opracowania.

 – Mamy przyjemność zaoferować rozwiązanie gotowe do zastosowania, pozwalające twórcom systemów embedded na łatwe zintegrowanie funkcjonalności ekranu dotykowego w ich produktach. Takie podejście skraca czas opracowania wyrobu. Moduł może znaleźć zastosowanie w produktach przemysłowych, elektronice konsumenckiej i w telekomunikacji – powiedział David Shen, Chief Technology Officer w Premier Farnell.

Podstawowe parametry:

  • Procesor ARM926EJ-S firmy Atmel
  • Pamięć SDRAM 128 MB DDR2
  • Pamięć NAND Flash 256 MB
  • Pamięć Flash dla danych 4 MB
  • 24-bitowy wyświetlacz LCD TFT 7” (800×480 pikseli)
  • 4-przewodowy panel rezystancyjny
  • Interfejs dla karty SD
  • Zasilanie +12 V/1,25 A
  • Płyta CD z przykładowymi aplikacjami

Moduł z wyświetlaczem LCD 7” jest dostępny w cenie 560,95 zł w Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w Azji Pacyficznej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl