Farnell element14 i Texas Instruments opracowały moduł rozszerzenia HapTouch BoosterPack, który pozwala konstruktorom i programistom na łatwe zastosowanie technologii dotykowej w urządzeniu lub jego prototypie. Moduł zawiera mikrokontroler MSP430TCH5E z interfejsem dotykowym oraz układ scalony drivera współpracujący z kontrolerem interfejsu dotykowego DRV2603. Moduł przypomina wyglądem kontroler gier.
Nowy BoosterPack może współpracować z zestawem ewaluacyjnym LaunchPad zawierającym mikrokontroler z rodziny MSP430 Value Line, ucząc i demonstrując łatwość konfigurowania pojemnościowych manipulatorów dotykowych, zapewniając sprzężenie zwrotne dotyku za pomocą wyczuwalnych i słyszalnych wibracji.
Nowy BoosterPack jest idealny do szerokiego zakresu projektów inżynierskich oraz prototypów i za niecałe 90 zł jest dostarczany z pakietem oprogramowania zawierającym obszerne przykłady i wyczerpującą dokumentację techniczną. Dystrybutorem HapTouch BoosterPack w Europie jest Farnell element14.
– Nowy moduł BoosterPack HapTouch, opracowany przez TI i Farnell element14, pozwala konstruktorom i programistom na szybkie opracowanie interfejsu HMI do gier, urządzeń przenośnych, akcesoriów komputerowych, przemysłowych paneli kontrolnych i urządzeń elektroniki konsumenckiej. Farnell element14 ma w swojej ofercie największy wybór zestawów służących do opracowania urządzeń tego typu. Nasze nieprzerwane zaangażowanie w rozbudowę tego asortymentu doprowadziło do sytuacji, w której możemy wspierać produkcję małych i średnich serii urządzeń za pomocą gotowych modułów – powiedział David Adams, Senior Director działu Rozwoju Technologii w firmie Farnell element14.
Nowy mikrokontroler MSP430TCH5E z interfejsem dotykowym umożliwia użytkownikowi dodanie sprzężenia zwrotnego interfejsu dotykowego w postaci wibracji związanych z pracą każdego przycisku dotykowego, suwaka i rolki. Ta funkcjonalność zwiększa komfort użytkowania komputerów przenośnych, konsol do gier, nadajników do zdalnego sterowania nowoczesnych telewizorów SmartTV, kamer i aparatów fotograficznych, drukarek, przemysłowych paneli kontrolnych, terminali do obsługi płatności lub nawet zabawek. Wyczuwalne wibracje i ich dźwięk pozwalają na intuicyjne wykonywanie regulacji, bez obserwowania wskaźników czy manipulatorów na panelu dotykowym. Wspomniany mikrokontroler pozwala na łatwe dodanie i „dostrojenie” 122 efektów dotykowych, łączenie efektów oraz sprzężenie zwrotne audio.
Interfejs dotykowy mikrokontrolera MSP430TCH5E może być oprogramowany i skonfigurowany za pomocą biblioteki open source „MSP430 Capacitive Touch Software Library”. Użytkownicy mogą również zastosować nowe oprogramowanie dla komputera PC – interfejs graficzny „MSP430 Capacitive Touch Pro”, przeznaczone do testowania, diagnostyki i wprowadzania w czasie rzeczywistym nastaw pojemnościowych przycisków, suwaków i rolek. Utworzone nastawy można również wydrukować oraz zapamiętać na dysku komputera PC do przyszłych zastosowań.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |