Z jakich rozwiązań automatyki będą w 2014 r. korzystać firmy produkcyjne? - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Z jakich rozwiązań automatyki będą w 2014 r. korzystać firmy produkcyjne?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Z jakich rozwiązań automatyki będą w 2014 r. korzystać firmy produkcyjne?

Z jakich rozwiązań automatyki będą w 2014 r. korzystać firmy produkcyjne?
fot. ASTOR
Z punktu widzenia rynku widzimy wzmożone zainteresowanie dużymi systemami ze strony firm działających na globalnych rynkach, korporacji międzynarodowych, które wyraźnie standaryzują swoje działania we wszystkich zakładach w Europie i na świecie – podsumowuje Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR.

 – Pamiętam czasy, kiedy uważano, że komputer nie nadaje się do sterowania siecią przemysłową, bo jest zbyt słaby i nadaje się tylko dla cywilnych użytkowników – mówi Stefan Życzkowski. – Branża automatyki przemysłowej jest jednak konserwatywna. Dlatego przewiduję, że przedsiębiorstwa produkcyjne będą korzystać z rozwiązań hybrydowych, łączących wykorzystanie komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych, które świetnie posłużą do nadzoru aplikacji, serwisu i analizy danych.

Zdaniem prezesa ASTOR, w najbliższych trzech latach nastąpią znaczące zmiany w zakresie oczekiwań rynku, a ze względu na kryterium niezawodności systemów, producenci urządzeń będą stopniowo dostosowywać ofertę do trendów. 

 – Obserwujemy ożywienie na rynku inwestycyjnym – zauważa Stefan Życzkowski.  W 2014 roku oczekujemy przyspieszonego rozwoju m.in. systemów zdalnego monitoringu i sterowania, dlatego też mamy w ofercie rozwiązania zarówno hardware’owe, jak i software’owe z tego zakresu, dedykowane dla różnych branż przemysłu i infrastruktury. 

Jak podkreśla prezes Życzkowski, rewolucja technologiczna, która dokonała się w ciągu dwóch ostatnich lat, a szczególnie dynamiczny rozwój smartfonów i tabletów, ma bardzo duże znaczenie w przemyśle.

 – Tu widzimy kierunek podążania nowoczesnych systemów informatycznych, które do tej pory bazowały na konwencjonalnych rozwiązaniach w postaci komputerów stacjonarnych – prognozuje. 

Źródło: wnp.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl