KGHM buduje farmy słoneczne przy hutach miedzi - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - BADANIA I ROZWÓJ - KGHM - FARMY SŁONECZNE - CIGS - INSTALACJE SOLARNE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności KGHM buduje farmy słoneczne przy hutach miedzi
drukuj stronę
poleć znajomemu

KGHM buduje farmy słoneczne przy hutach miedzi

KGHM buduje farmy słoneczne przy hutach miedzi
fot. VIUDeepBay/CC/Flickr

Do końca 2013 r. w okolicach polskich hut miedzi powstaną dwie farmy fotowoltaiczne o mocy 100 kW. Projekt realizuje Energetyka Sp. z o.o. - spółka córka należąca do KGHM Polska Miedź S.A. i ma charakter badawczy. Analizie zostaną poddane trzy różne technologie ogniw fotowoltaicznych. 

O rozstrzygnięciu przetargu na budowę farm słonecznych poinformowała spółka Energetyka na swojej stronie internetowej.

Pierwsza z instalacji o mocy 100 kW będzie się składać w 50% z paneli CIGS, a jej pozostałą część będą stanowić panele krystaliczne. Inwestycja powstanie na terenie Huty Miedzi w Głogowie, a do produkcji paneli fotowoltaicznych w technologii CIGS wykorzystywane będą pierwiastki dostępne na złożach należących do KGHM.  

Druga farma, również o mocy 100 kW, powstanie na terenie Huty Miedzi Legnica. Obie instalację będą gotowe najpóźniej do końca bieżącego roku. 

Instalacje mają charakter pilotażowy i eksperymentalny, ponieważ koncern chce dokładnie przetestować stosowane w nich technologie zanim zdecyduje się na większe inwestycje w branże energii odnawialnej. Dopiero rezultaty tych badań zostaną wykorzystane w kolejnych inwestycjach solarnych.

W zeszłym roku KGHM wraz z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą uruchomił tzw. Centrum Metali Krytycznych, w którym mają być prowadzone badania nad technologią CIGS i właściwościami poszczególnych pierwiastków i możliwości zastosowania ich w produkcji paneli fotowoltaicznych.

Zobacz też: KGHM inwestuje w ogniwa fotowoltaiczne

Źródło: CIRE, Rzeczpospolita

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl