Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip - MIKROKONTROLERY - MICROCHIP - RASPBERRY PI - ARDUINO - FARNELL ELEMENT14 - PŁYTKA PROJEKTOWA - CHIPKIT PI - FLASH-IP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip
drukuj stronę
poleć znajomemu

Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip

Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip
fot. Farnell element14

Karta chipKit Pi umożliwi tworzenie, kompilowanie i programowanie aplikacji Arduino w ramach systemu operacyjnego Raspberry Pi.

Portal element14 wspólnie z firmą Microchip Technology Inc., wiodącym dostawcą mikrokontrolerów, układów mieszanych, rozwiązań analogowych i Flash-IP, wprowadził na rynek kartę rozszerzeń chipKIT Pi. Produkt jest kompatybilny z platformą Arduino i został opracowany przy udziale ekspertów portalu element14, a także ochotników należących do społeczności chipKIT i Arduino.

chipKIT Pi to pierwsza na świecie karta rozszerzeń pozwalająca na tworzenie aplikacji kompatybilnych z Arduino 3.3V dla systemu Raspberry Pi. Karta została wyposażona w 32-bitowy kontroler MCU, dzięki któremu możliwe jest tworzenie własnych prototypów. To narzędzie open source, które pozwala użytkownikom skorzystać z wysokiej mocy dużych zasobów pamięci i zintegrowanych urządzeń peryferyjnych mikrokontrolera PIC32, posługując się tylko podstawowym zestawem narzędzi, który można znaleźć w domowym warsztacie prawie każdego hobbysty. Karta chipKIT Pi może komunikować się bezpośrednio z łączem rozszerzeniowym I/O w Raspberry Pi bez konieczności podłączania innych komponentów. Pozwala to nie tylko zmniejszyć koszty, ale także poziom komplikacji projektu.

 – Zaawansowane funkcje chipKIT Pi upraszczają proces tworzenia aplikacji dla Raspberry Pi opartych na Arduino  “Nowa karta rozszerzeń powiększa też ilość dostępnej pamięci, podnosi moc obliczeniową i umożliwia integrację urządzeń peryferyjnych takich jak interfejsy, procesory dźwięku oraz zaawansowane kontrolery – powiedział Derek Carlson, wiceprezes działu Development Tools w Microchip.

 – Wysoka wydajność, duże zasoby pamięci i zintegrowane urządzenia peryferyjne otwierają nowe możliwości dla użytkowników, tworzących projekty o wyższym poziomie funkcjonalności. Korzystając z zestawów z 32-bitowymi kontrolerami MCU konstruowanie prototypów jest dużo szybsze i łatwiejsze – komentuje Claire Doyle, Global Head of Raspberry Pi.

Karta rozszerzeń chipKIT Pi będzie kosztować 28 USD i będzie dostępna w ofercie Newark element14 i MCM w Ameryce Północnej, Farnell element14 w Europie, CPC w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz element14 w regionie Azji i Pacyfiku w ostatnim tygodniu września.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl