Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory - LED - PRODUKCJA - OŚWIETLENIE LED - PCB - FABRYKA - LUG LIGHT FACTORY - LUG - DIODY LED - OPRAWY LED - ZAKŁAD PRODUKCYJNY - LINIA PRODUKCYJNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory

Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory
fot. LUG

W marcu 2013 roku LUG rozpoczął rozbudowę fabryki o nową halę, która z założenia miała stać się lokalizacją nowoczesnej linii do produkcji komponentów LED. W dniu 08.08.2013 z linii zeszła pierwsza próbna partia produkcyjna.

Firma LUG znana jest z nowoczesnych projektów opraw oświetleniowych wykorzystujących energooszczędną technologię LED. Ograniczeniem kreatywności inżynierów LUG do tej pory był brak wysokiej jakości komponentów LED dostępnych na polskim rynku. Istniejące produkty w wersji standardowej nie zawsze pozwalały na adaptacje do oryginalnych projektów opraw oświetleniowych.

Od tej chwili LUG nie tylko oferuje wysokiej jakości oprawy oświetleniowe o oryginalnym designie, ale także zapewnia własne komponenty LED.  Nowa linia produkcyjna pozwoli zwiększyć niezależność od dostawców, usprawnić proces customizacji opraw opartych na technologii LED oraz rozszerzać portfolio opraw LED o nowe innowacyjne rozwiązania oświetleniowe o najwyższych parametrach technicznych.

 – W Polsce brakuje komponentów LED-owych wysokiej jakości, a rynek zalewany jest kiepskimi produktami z Azji. Chcemy tę niszę zagospodarować i dzięki własnej produkcji dodatkowo zwiększyć nasze moce produkcyjne i możliwości dostosowania naszych komponentów do autorskich pomysłów projektantów – powiedział Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. 

Takie rozwiązanie pozwoli producentowi opraw oświetleniowych już w 2013 roku zwiększać zyski z szybką rosnącego segmentu LED. Nowa linia produkcyjna i model produkcji własnych komponentów zostanie przetestowany już w dotychczasowym zakładzie, a następnie kolejne linie produkcyjne zostaną uruchomione w nowym zakładzie, który powstanie do końca 2015 roku.

Zarząd Spółki wielokrotnie informował, że przyszłość Grupy Kapitałowej LUG S.A. jest niepodważalnie związana z rozwojem technologii LED, czyli innowacyjnymi i energooszczędnymi oprawami, których udział w rynku oświetleniowym – zgodnie z oczekiwaniami ekspertów - będzie do 2020 roku bardzo dynamicznie rósł. Na początku 2012 roku LUG S.A. informował o nabyciu przez spółkę zależną LUG Light Factory sp. z o.o. działki budowlanej w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i planie budowy nowego zakładu produkcyjnego elementów elektronicznych opartych na zaawansowanych technologiach LED do końca 2015 roku. 

 – Postanowiliśmy nie zwlekać i już w 2013 roku rozpocząć produkcję komponentów elektronicznych, które będziemy wykorzystywać w oprawach ledowych, zarówno tych które już mamy w naszym asortymencie, jak i nowościach nad którymi pracuje nasz Dział Rozwoju – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Pierwszy historyczny obwód drukowany (PCB) wyprodukowany przez LUG Light Factory Sp. z o.o.
Pierwszy historyczny obwód drukowany (PCB) wyprodukowany przez LUG Light Factory

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl