Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory - LED - PRODUKCJA - OŚWIETLENIE LED - PCB - FABRYKA - LUG LIGHT FACTORY - LUG - DIODY LED - OPRAWY LED - ZAKŁAD PRODUKCYJNY - LINIA PRODUKCYJNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory

Pierwsze komponenty LED z nowej linii produkcyjnej LUG Light Factory
fot. LUG

W marcu 2013 roku LUG rozpoczął rozbudowę fabryki o nową halę, która z założenia miała stać się lokalizacją nowoczesnej linii do produkcji komponentów LED. W dniu 08.08.2013 z linii zeszła pierwsza próbna partia produkcyjna.

Firma LUG znana jest z nowoczesnych projektów opraw oświetleniowych wykorzystujących energooszczędną technologię LED. Ograniczeniem kreatywności inżynierów LUG do tej pory był brak wysokiej jakości komponentów LED dostępnych na polskim rynku. Istniejące produkty w wersji standardowej nie zawsze pozwalały na adaptacje do oryginalnych projektów opraw oświetleniowych.

Od tej chwili LUG nie tylko oferuje wysokiej jakości oprawy oświetleniowe o oryginalnym designie, ale także zapewnia własne komponenty LED.  Nowa linia produkcyjna pozwoli zwiększyć niezależność od dostawców, usprawnić proces customizacji opraw opartych na technologii LED oraz rozszerzać portfolio opraw LED o nowe innowacyjne rozwiązania oświetleniowe o najwyższych parametrach technicznych.

 – W Polsce brakuje komponentów LED-owych wysokiej jakości, a rynek zalewany jest kiepskimi produktami z Azji. Chcemy tę niszę zagospodarować i dzięki własnej produkcji dodatkowo zwiększyć nasze moce produkcyjne i możliwości dostosowania naszych komponentów do autorskich pomysłów projektantów – powiedział Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. 

Takie rozwiązanie pozwoli producentowi opraw oświetleniowych już w 2013 roku zwiększać zyski z szybką rosnącego segmentu LED. Nowa linia produkcyjna i model produkcji własnych komponentów zostanie przetestowany już w dotychczasowym zakładzie, a następnie kolejne linie produkcyjne zostaną uruchomione w nowym zakładzie, który powstanie do końca 2015 roku.

Zarząd Spółki wielokrotnie informował, że przyszłość Grupy Kapitałowej LUG S.A. jest niepodważalnie związana z rozwojem technologii LED, czyli innowacyjnymi i energooszczędnymi oprawami, których udział w rynku oświetleniowym – zgodnie z oczekiwaniami ekspertów - będzie do 2020 roku bardzo dynamicznie rósł. Na początku 2012 roku LUG S.A. informował o nabyciu przez spółkę zależną LUG Light Factory sp. z o.o. działki budowlanej w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i planie budowy nowego zakładu produkcyjnego elementów elektronicznych opartych na zaawansowanych technologiach LED do końca 2015 roku. 

 – Postanowiliśmy nie zwlekać i już w 2013 roku rozpocząć produkcję komponentów elektronicznych, które będziemy wykorzystywać w oprawach ledowych, zarówno tych które już mamy w naszym asortymencie, jak i nowościach nad którymi pracuje nasz Dział Rozwoju – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Pierwszy historyczny obwód drukowany (PCB) wyprodukowany przez LUG Light Factory Sp. z o.o.
Pierwszy historyczny obwód drukowany (PCB) wyprodukowany przez LUG Light Factory

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl