Firma Premier Farnell poinformowała, że będzie oferować w ciągłej sprzedaży nową platformę rozwojową Freescale Semiconductor - zestaw Freedom KL02Z, przeznaczony do szybkiego tworzenia prototypów aplikacji z zastosowaniem mikrokontrolerów.
Platforma rozwojowa Freedom KL02Z, wyposażona w nowy, energooszczędny mikrokontroler Kinetis™ KL02 ARM® z rdzeniem Cortex™-M0+, zapewnia wydajność układu 32-bitowego w cenie tradycyjnych mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych. Jest to niedrogie rozwiązanie, które idealnie zastępuje dotychczas stosowane procesory i jest dostępne w ofercie Newark element14 w Ameryce Północnej, Farnell element14 w Europie i element14 na Dalekim Wschodzie.
Platforma rozwojowa Freescale Freedom KL02Z, której cenę ustalono na poziomie 12,95 USD, jest przeznaczona do urządzeń energooszczędnych, w tym przenośnych urządzeń konsumenckich, zdalnych węzłów czujników i połykanych czujników medycznych. Elastyczna konstrukcja platformy umożliwia tworzenie różnorodnych rodzajów układów, w tym również prototypów zasilanych baterią lub energią pobieraną z otoczenia.
Funkcje obejmują łatwy dostęp do wejść/wyjść mikrokontrolera, energooszczędną pracę (także w trybie zasilania bateryjnego) i standardowy format z opcjami płytek rozszerzeń. Zestaw FRDM-KL02Z zawiera również interfejs OpenSDA, wbudowany adapter szeregowy i debugujący Freescale typu open standard, zapewniający obsługę transmisji szeregowej, programowanie pamięci Flash oraz kontrolowane uruchamianie programów podczas debugowania.
– Jest to produkt, który oznacza dla nas wyjątkowo korzystne zmiany, jeśli chodzi o wybór opcji wykorzystywanych w projektach prototypów na bazie mikrokontrolerów. Energooszczędny 32-bitowy mikrokontroler idealnie zastępuje poprzednie wersje 8- i 16-bitowe w układach projektowanych przez naszych klientów, zapewniając oszczędność kosztów i niski pobór mocy – stwierdził David Shen, dyrektor ds. technicznych Grupy Premier Farnell.
– Cieszymy się, że zestaw KL02Z jest wprowadzany na rynek przez tak doświadczonego dystrybutora, jakim jest Premier Farnell. Dzięki 32-bitowym mikrokontrolerom o najmniejszych rozmiarach i najniższym zużyciu energii otwiera się przed nami cały świat możliwości w kształtowaniu sieci Internetu przedmiotów. Bardzo nam zależało, aby wprowadzić na rynek produkt szeroko dostępny dla użytkowników układów 8-bitowych, zapewniający im szybsze zakończenie prac projektowych dzięki zastosowaniu 32-bitowego mikrokontrolera z rdzeniem Cortex-M – dodał John Dixon, menedżer ds. rozwoju rynków zagranicznych firmy Freescale w kategorii mikrokontrolerów.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |