Nowa platforma rozwojowa Freescale z energooszczędnym mikrokontrolerem 32-bit - ELEKTRONIKA - CORTEX - PROJEKTOWANIE - MIKROKONTROLERY - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - FREESCALE SEMICONDUCTOR - PŁYTKA EWALUACYJNA - PLATFORMA ROZWOJOWA - FREEDOM KL02Z - OPEN SDA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa platforma rozwojowa Freescale z energooszczędnym mikrokontrolerem 32-bit
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa platforma rozwojowa Freescale z energooszczędnym mikrokontrolerem 32-bit

Nowa platforma rozwojowa Freescale z energooszczędnym mikrokontrolerem 32-bit
fot. Farnell element14

Firma Premier Farnell poinformowała, że będzie oferować w ciągłej sprzedaży nową platformę rozwojową Freescale Semiconductor - zestaw Freedom KL02Z, przeznaczony do szybkiego tworzenia prototypów aplikacji z zastosowaniem mikrokontrolerów.

Platforma rozwojowa Freedom KL02Z, wyposażona w nowy, energooszczędny mikrokontroler Kinetis™ KL02 ARM® z rdzeniem Cortex™-M0+, zapewnia wydajność układu 32-bitowego w cenie tradycyjnych mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych. Jest to niedrogie rozwiązanie, które idealnie zastępuje dotychczas stosowane procesory i jest dostępne w ofercie Newark element14 w Ameryce Północnej, Farnell element14 w Europie i element14 na Dalekim Wschodzie.

Platforma rozwojowa Freescale Freedom KL02Z, której cenę ustalono na poziomie 12,95 USD, jest przeznaczona do urządzeń energooszczędnych, w tym przenośnych urządzeń konsumenckich, zdalnych węzłów czujników i połykanych czujników medycznych. Elastyczna konstrukcja platformy umożliwia tworzenie różnorodnych rodzajów układów, w tym również prototypów zasilanych baterią lub energią pobieraną z otoczenia.

Funkcje obejmują łatwy dostęp do wejść/wyjść mikrokontrolera, energooszczędną pracę (także w trybie zasilania bateryjnego) i standardowy format z opcjami płytek rozszerzeń. Zestaw FRDM-KL02Z zawiera również interfejs OpenSDA, wbudowany adapter szeregowy i debugujący Freescale typu open standard, zapewniający obsługę transmisji szeregowej, programowanie pamięci Flash oraz kontrolowane uruchamianie programów podczas debugowania.

  Jest to produkt, który oznacza dla nas wyjątkowo korzystne zmiany, jeśli chodzi o wybór opcji wykorzystywanych w projektach prototypów na bazie mikrokontrolerów. Energooszczędny 32-bitowy mikrokontroler idealnie zastępuje poprzednie wersje 8- i 16-bitowe w układach projektowanych przez naszych klientów, zapewniając oszczędność kosztów i niski pobór mocy  stwierdził David Shen, dyrektor ds. technicznych Grupy Premier Farnell.

  Cieszymy się, że zestaw KL02Z jest wprowadzany na rynek przez tak doświadczonego dystrybutora, jakim jest Premier Farnell. Dzięki 32-bitowym mikrokontrolerom o najmniejszych rozmiarach i najniższym zużyciu energii otwiera się przed nami cały świat możliwości w kształtowaniu sieci Internetu przedmiotów. Bardzo nam zależało, aby wprowadzić na rynek produkt szeroko dostępny dla użytkowników układów 8-bitowych, zapewniający im szybsze zakończenie prac projektowych dzięki zastosowaniu 32-bitowego mikrokontrolera z rdzeniem Cortex-M  dodał John Dixon, menedżer ds. rozwoju rynków zagranicznych firmy Freescale w kategorii mikrokontrolerów.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl