Europol: Włoska mafia pierze pieniądze inwestując w elektrownie wiatrowe - ENERGIA ODNAWIALNA - ELEKTROWNIE WIATROWE - OZE - FARMY WIATROWE - WŁOCHY - MAFIA - EUROPOL
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Europol: Włoska mafia pierze pieniądze inwestując w elektrownie wiatrowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Europol: Włoska mafia pierze pieniądze inwestując w elektrownie wiatrowe

Europol: Włoska mafia pierze pieniądze inwestując w elektrownie wiatrowe
fot. the russians are here/CC/Flickr

Według raportu opublikowanego w czwartek przez Europol włoska mafia inwestuje teraz w sektor zielonej energii, a szczególnie w elektrownie wiatrowe. Inwestycje umożliwiają mafiosom pranie nielegalne zdobytych pieniędzy przy jednoczesnym korzystaniu z unijnych dotacji – poinformowała PAP.

 – Dane świadczą o tym, że grupy mafijne we Włoszech inwestują coraz częściej w sektor energii odnawialnej, szczególnie w elektrownie wiatrowe, by wykorzystać pożyczki i pomoc europejską hojnie przyznawaną przez państwa członkowskie, co pozwala im wyprać dochody z przestępczości poprzez legalną działalność gospodarczą  uważa Europol, czyli europejska agencja policyjna z siedzibą w Hadze.

Rok temu włoska policja przejęła majątek 'Ndranghety (mafii kalabryjskiej) o wartości 350 mln euro, którego częścią była jedna z największych elektrowni wiatrowych w Europie, w gminie Crotone w Kalabrii. Elektrownia licząca 48 turbin wiatrowych powstała przy udziale pośredników i fikcyjnych firm. Wiele z nich pochodziło spoza Włoch: z San Marino, Niemiec oraz Szwajcarii.

Źródło: PAP
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl