Rozwój rynku napędów elektrycznych wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na automatykę przemysłową - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - SERWONAPĘDY - NAPĘDY - SERWOMOTORY - OPTYMALIZACJA PRODUKCJI - NAPĘDY ELEKTRYCZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozwój rynku napędów elektrycznych wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na automatykę przemysłową
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwój rynku napędów elektrycznych wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na automatykę przemysłową

Rozwój rynku napędów elektrycznych wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na automatykę przemysłową
fot. Danfoss

Potrzeba większej efektywności energetycznej i zoptymalizowania produkcji przełoży się na szersze rozpowszechnienie technologii napędów elektrycznych w Europie Wschodniej, Rosji i WNP.

Zapotrzebowanie na rozwiązania oferowane przez automatykę przemysłową, a ponadto rosnące koszty energii i większa świadomość korzyści związanych z wykorzystywaniem napędów elektrycznych – to wszystko wpłynie na wzrost rozpowszechnienia tej technologii w Europie Wschodniej, Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) w latach 2012-2016.

Z nowej analizy globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan pt. Rynek napędów elektrycznych w Europie Wschodniej, Rosji i WNP, wynika że rynek ten uzyskał w roku 2011 przychody w wysokości 472,5 mln USD i ocenia się, że do roku 2016 osiągnie wartość 652,1 mln USD. Badanie obejmuje napędy prądu przemiennego (ang. Alternative Current, AC), napędy prądu stałego (ang. Direct Current, DC) i serwomotory (ang. Servo Drives). Największym segmentem na rynku jest segment napędów AC.

Kraje o gospodarkach rozwijających się, takie jak Polska, Republika Czeska, Węgry i Rumunia, są kluczowymi regionami dla wschodnioeuropejskiego rynku napędów elektrycznych, i będą stymulować rozwój tego rynku w przyszłości.

W roku 2011, rynek napędów elektrycznych w Polsce stanowił 32,1% całkowitego rynku w Europie Wschodniej i był najważniejszym obszarem aktywności w regionie. Według analityków należy oczekiwać, że do roku 2016 udział polskiego rynku jeszcze się zwiększy. Rozwój rynku napędów elektrycznych w Polsce będzie stymulowany przez zwiększone zapotrzebowanie na efektywne energetycznie technologie zarządzania oraz potrzebę realizowania produkcji w sposób efektywny kosztowo.

 – Rozwiązania automatyki przemysłowej pomagają w optymalizacji procesów produkcji, poprawiają wydajność zakładu i wpływają na redukcję kosztów operacyjnych. Napędy AC i serwomotory są kluczowymi elementami zaawansowanych maszyn, które pomagają użytkownikom końcowym w osiągnięciu wyżej wymienionych celów i utrzymaniu konkurencyjności w skali globalnej – wyjaśnia Marina Osipova, analityk z warszawskiego oddziału Frost & Sullivan.

Serwomotory i napędy AC maksymalizują efektywność kosztową produkcji i zmniejszają koszty operacyjne procesów przemysłowych. Te typy napędów wykorzystywane są w aplikacjach o różnych częstotliwościach i wykazują doskonałą wydajność energetyczną.

Wspomniane wcześniej rosnące koszty energii sprawiają, że użytkownicy końcowi są zmuszeni do zwiększania swojej efektywności energetycznej. A to z kolei zwiększa zainteresowanie napędami elektrycznymi, które pomagają osiągnąć większą wydajność.

 – W Europie Wschodniej wykorzystywanie napędów elektrycznych jest postrzegane jako jedna z najlepszych metod oszczędzania energii. Zastosowanie zaawansowanych napędów elektrycznych umożliwia potencjalne zredukowanie konsumpcji energii o 25-50% – wyjaśnia Marina Osipova.

W Rosji i krajach WNP ograniczony rozwój sektora prywatnego oraz wysoki wskaźnik korupcji hamują rozwój rynku. Ponadto brak stabilności ekonomicznej i politycznej wpływa na obniżenie poziomu inwestycji rządowych i zagranicznych.

 – Aby skutecznie stawić czoła tym wyzwaniom i ograniczyć ryzyko związane z prowadzeniem działalności w tych regionach, dostawcy napędów elektrycznych muszą dobrze zrozumieć panujące w nich mikrośrodowisko. Pozytywnym czynnikiem jest fakt, że spodziewane wprowadzenie przepisów antykorupcyjnych i ograniczenie biurokracji stworzą bardziej sprzyjające otoczenie dla działalności firm z sektora prywatnego – radzi Marina Osipova.

Źródło: Frost & Sullivan

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl