Innowacyjna elektromagnetyczna blokada bezpieczeństwa - BEZPIECZEŃSTWO - RFID - BEZPIECZEŃSTWO SYSTEMOWE - SCHMERSAL - SPS DRIVES - BLOKADA ELEKTROMAGNETYCZNA - IP69K - SIL3
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Innowacyjna elektromagnetyczna blokada bezpieczeństwa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Innowacyjna elektromagnetyczna blokada bezpieczeństwa

Innowacyjna elektromagnetyczna blokada bezpieczeństwa
fot. Schmersal

Na targach SPS IPC Drives 2012 Grupa Schmersal zaprezentowała niezwykle innowacyjną blokadę elektromagnetyczną bezpieczeństwa wyposażoną w indywidualne kodowanie i regulowaną siłę zatrzasku o nietypowej zasadzie działania.

Już na pierwszy rzut oka blokada AZM 300 znacząco różni się od urządzeń tego typu oferowanych dotychczas na rynku. Innowacyjny system ryglowania w formie krzyża maltańskiego, umożliwia aktywację blokady w trzech płaszczyznach. Dzięki temu jedna i ta sama wersja blokady może być używana w osłonach uchylnych z zawiasami po lewej lub prawej stronie, jak również w osłonach przesuwnych.

Inna zaleta prezentowanego rozwiązania to brak konieczności stosowania dodatkowych komponentów takich jak odboje lub zatrzaski. Powyższe funkcjonalności są już zintegrowane z blokadą, co z pewnością docenią producenci maszyn i linii produkcyjnych.

AZM 300 integruje także inną przydatną funkcję, czyli regulowaną siłę zatrzasku - niezwiązaną z bezpieczeństwem funkcję przytrzymywania drzwi, gdy blokada nie jest zaryglowana. Dzięki temu urządzenie może być łatwo dopasowane do indywidualnych wymagań.

Nowa blokada jest innowacyjna nie tylko od strony konstrukcji mechanicznej; także zastosowana elektronika wykorzystuje najnowsze dostępne technologie. Użytkownik może wybierać spośród trzech rodzajów kodowania, a zintegrowany czujnik RFID wykrywa rodzaj kodowania aktywatora.

W wersji podstawowej czujnik akceptuje każdy aktywator. Druga, kodowana wersja zadziała jedynie przy wykorzystaniu indywidualnie kodowanego aktywatora. Procedura parowania aktywatora z blokadą może być wielokrotnie powtarzana. Ostatnia dostępna wersja wymaga zastosowania aktywatora, z którym blokada została sparowana przy pierwszym uruchomieniu.

Użytkownik może wybrać wariant kodowania najbardziej odpowiedni do swojej aplikacji. Jest to bardzo istotne udogodnienie; badania wykazują, że manipulacja systemu bezpieczeństwa nadal pozostaje bardzo istotnym problemem. Stosowanie blokad z indywidualnie kodowanymi aktywatorami oczywiście nie wyklucza całkowicie manipulacji ale znacznie je utrudnia.

Nowa elektromagnetyczna blokada bezpieczeństwa spełnia wymagania PL e wg normy ISO EN 1349-1 oraz SIL 3. Przy projektowaniu wykorzystano m.in. konkretne wymagania zgłaszane przez producentów maszyn i linii pakujących, którzy poszukiwali kompaktowej blokady o szerokim wachlarzu zastosowań z możliwością użycia kodowanych aktywatorów i regulowaną siłą zatrzasku. Ponieważ potrzeby branży opakowań często są podobne do tych, zgłaszanych przez klientów z branży spożywczej, projektanci dostosowali nową blokadę do wysokich wymagań higienicznych. Obudowa urządzenia nie posiada miejsc, w których mógłby się gromadzić osad. Aktywator także wykonany jest z elementów o zaokrąglonych krawędziach. Dodatkowo blokada AZM 300 jest odporna na działanie większości detergentów, a dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP 69K sprawdzi się w zastosowaniach o wysokich wymaganiach higienicznych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Schmersal-Polska E. Nowicka, M. Nowicki Sp.J.
ul. Baletowa 29, Warszawa
tel.  (22) 250 88 00
fax.  (22) 816 85 80
www.schmersal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl