Automatyka i robotyka na targach w Sosnowcu - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - ROBOTYKA - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - KAWASAKI - ROBOTY PRZEMYSŁOWE - ROBOT PALETYZUJĄCY - ROBOTSHOW - HAPEXPO - PICK&PLACE - SCARA - EPSON - ASTOR ROBOT CHALLENGE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Automatyka i robotyka na targach w Sosnowcu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Automatyka i robotyka na targach w Sosnowcu

Automatyka i robotyka na targach w Sosnowcu
fot. EPSON

Przez trzy dni (13-15 listopada) Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia żyło automatyką i robotyką. Sosnowieckie targi zgromadziły wystawców z kraju i zagranicy. Wśród nich pojawił się także ASTOR, który wystąpił również w roli partnera strategicznego targów ROBOTshow i HAPexpo. Ramię w ramię z dystrybutorem robotów Kawasaki oraz EPSON stanęli partnerzy biznesowi ASTOR-a – firmy: ABIS, Control-Service, Fronius i Markon.

Firma ASTOR mocno zaznaczyła swoją obecność na targach HAPexpo i ROBOTshow.

 – W tych trudniejszych gospodarczo czasach widzimy drzemiący w targach lokalnych potencjał. Dlatego też zdecydowaliśmy się ponownie na partnerstwo strategiczne z Expo Silesia, gromadząc w ramach naszego stoiska czterech sprawdzonych integratorów, prezentujących specjalistyczne, przemysłowe aplikacje zrobotyzowane – mówi Jarosław Gracel, Dyrektor Marketingu i PR w firmie ASTOR.

Partnerzy ASTOR-a przedstawili cztery nowe aplikacje działające w oparciu o roboty Kawasaki. Aplikacja pick&place na ministoisku firmy Abis, zrobotyzowane spawanie CMT opracowane przez Fronius Polska, paletyzacja opakowań do lodów w docelowej temperaturze -8oC zaprezentowana przez Markon oraz współpraca robota ze sprzężonymi ze sobą silnikami indukcyjnymi, sterowanymi przez przetwornice częstotliwości na ministoisku Control-Service – dały ogląd tego, jakie aplikacje, wykorzystujące potencjał robotyzacji, są aktualnie najbardziej popularne i jednocześnie polecane przez przedstawicieli rynku.

Podczas przeprowadzonej pierwszego dnia targów konferencji prasowej, prezes ASTOR-a, Stefan Życzkowski przybliżył specyfikę rynku robotyki, prezentując innowacyjną metodę płatności, opracowaną przez specjalistów z firmy. Bezpieczna Inwestycja to oferta przeznaczona zarówno dla sceptyków robotyzacji przemysłowej, jak i empirystów, którzy chcą na własnym przykładzie przetestować możliwości robotów Kawasaki.

 – Program Bezpieczna Inwestycja to pierwsza taka propozycja na polskim rynku, mająca wpływ na zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego. Każdy robot zakupiony w firmie ASTOR może być z powrotem odsprzedany do ASTORa w ciągu 2-3 lat od daty sprzedaży za gwarantowaną cenę, która znana jest kupującemu już w momencie sprzedaży robota – podkreśla Stefan Życzkowski.

ROBOTshow stał się dla ASTOR-a także miejscem oficjalnej premiery robotów Kawasaki RA006L oraz BX200L – ten ostatni  zdobył wyróżnienie w konkursie o Złoty Medal targów. Po raz pierwszy ASTOR zaprezentował  również roboty EPSON typu SCARA: G3 i G20. 

Roboty SCARA mają zastosowanie w mniejszych aplikacjach i są bardziej ekonomiczną alternatywą dla robotów pick&place. Głównym ich przeznaczeniem jest montaż elementów i podzespołów, powtarzalne przenoszenie detali i ich sortowanie oraz szybka paletyzacja produktów. 

Targi zgromadziły specjalistów z branży oraz miłośników nowoczesnych technologii. Oprócz funkcji biznesowej, jaka przyświeca organizacji tego typu imprezom i prezentacji nowości technologicznych, było również miejsce na rozrywkę. Jedną z największych atrakcji okazały się zawody robotów mobilnych ASTOR Robot Challenge 2012. W szranki stanęło blisko 30 robotów w 4 kategoriach: MiniSumo i StandardSumo oraz LineFollower i LineFollower Enhanced. 

 – Bardzo nas cieszy sukces drugiej edycji zawodów. Możliwość spotkania młodych pasjonatów, którzy każdą wolną chwilę poświęcają zagadnieniom związanym z robotyką pozwala mieć nadzieję, że rośnie pokolenie świetnych specjalistów – mówi Paweł Handzlik, odpowiedzialny za przebieg zawodów z ramienia firmy ASTOR.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl