Lange Łukaszuk w salonie Hobby 2012 i na targach MeCaTech 2012 - ELEKTRONARZĘDZIA - DIY - TARGI - NARZĘDZIA - HOBBY - STEINEL - LANGE ŁUKASZUK - PROXXON - MECATECH - MIKROELEKTRONARZĘDZIA - MODELARSTWO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Lange Łukaszuk w salonie Hobby 2012 i na targach MeCaTech 2012
drukuj stronę
poleć znajomemu

Lange Łukaszuk w salonie Hobby 2012 i na targach MeCaTech 2012

Lange Łukaszuk w salonie Hobby 2012 i na targach MeCaTech 2012
fot. Lange Łukaszuk

Ogromne makiety kolejowe były największą atrakcją kolejnej edycji salonu Hobby 2012 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Modele kolejowe, makiety lotnicze i modele historycznych żaglowców przyciągały wzrok licznych pasjonatów i towarzyszących im dzieci. Precyzyjnie odtworzone stacje kolejowe, zwrotnice i nastawnie oraz pociągi poruszające się zgodnie z wyznaczonymi rozkładami jazdy  zachwycały dbałością o szczegóły i precyzją wykonania. Zwiedzający mieli też okazję podziwiać wyścigi modeli samochodów mknących z dużą prędkością po specjalnie zbudowanym torze. 

Tegoroczna edycja targów połączona była z targami gier towarzyskich cieszących się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Zarówno dzieci jak i dorośli z wypiekami na twarzach grali w tradycyjne kapsle oraz inne gry, które można było wypróbować na miejscu. Firma Lange Łukaszuk S.J. zaprezentowała podczas imprezy targowej precyzyjne mikroelektronarzędzia firmy Proxxon.

Jest to marka znana w środowisku modelarskim. Modelarze cenią ją za szeroką ofertę narzędzi do ręcznej obróbki modeli oraz niezwykle bogatą gamę narzędzi stołowych: pilarek, frezarek, tokarek, wyrzynarek itp. Wielu modelarzy poszukiwało na stoisku akcesoriów do najpopularniejszego urządzenia Proxxon do ręcznej obróbki modeli w tej branży: poręcznego micromotu z zasilaniem 12 V. Dodatkową atrakcją były pokazy możliwości micromotu, które przedstawiał zaprzyjaźniony z firmą modelarz.

Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się natomiast prezentacje grawerki Proxxon. Za jej pomocą można wyczarować oryginalne ornamenty nie tylko na szkle, ale też na ceramice, metalu, tworzywie czy chociażby jajkach zabarwionych w cebuli. Ten prosty sposób zdobienia jajek pozwala otrzymać wyjątkowe i niepowtarzalne pisanki wielkanocne. Wielu profesjonalnych modelarzy pytało o szczegóły techniczne prezentowanej na stoisku tokarki PD 230 – najmniejszej tokarki z oferty Proxxona umożliwiającej pracę z materiałami takimi jak stal, mosiądz, aluminium i tworzywa sztuczne. Używana do toczenia poprzecznego i podłużnego oraz z dodatkowym oprzyrządowaniem do wiercenia, frezowania i żłobienia jest urządzeniem niezastąpionym w każdej pracowni modelarskiej.

Jesienią we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja targów obsługi serwisowej pojazdów i techniki warsztatowej MeCaTech 2012. Targi te były dobrą okazją dla zwiedzających do obejrzenia w jednym miejscu oferty dostawców narzędzi warsztatowych mało i wielkogabarytowych, chemii motoryzacyjnej, urządzeń czyszczących tapicerkę i karoserię, części zamiennych i podzespołów, odzieży roboczej i innych dziedzin związanych z branżą motoryzacyjną. Uatrakcyjnieniem imprezy były pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Najlepsi mechanicy i elektromechanicy mogli skonfrontować swoje umiejętności podczas eliminacji internetowych i całodziennego finału na terenie targów. Zwycięzcy zawodów otrzymali szereg atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Jedną z głównych nagród był duży zestaw narzędzi samochodowych marki Proxxon. Warto dodać, iż specjalną nagrodę otrzymała również jedyna uczestniczka finału zawodów.

Firma Lange Łukaszuk zaprezentowała podczas targów ofertę kluczy marki Proxxon. Zestawy samochodowe, klucze płaskie, płasko-oczkowe i dynamometryczne stanowią trzon oferty dla mechaników samochodowych. Tradycyjnie największe uznanie zyskiwały nasadki Proxxon przewyższające parametrami normy DIN deklarowane przez producenta. Warto podkreślić, iż marka ta w Niemczech wymieniana jest wśród użytkowników w czołówce marek narzędziowych godnych zaufania, do których nabywcy są przekonani.* Podobne opinie mieliśmy okazję usłyszeć od fachowców z branży samochodowej odwiedzających stoisko Proxxon.

Na stoisku Lange Łukaszuk zaprezentowano także praktyczną stronę uniwersalnego zestawu naprawczego do spawania tworzyw sztucznych HG 2310 marki Steinel. Odwiedzający mogli przyjrzeć się z bliska innowacyjnej metodzie spawania plastików, jak również spróbować własnych sił. Metoda ta doskonale sprawdza się zwłaszcza w naprawie pękniętych zderzaków wykonanych ze skomplikowanych mieszanek tworzyw sztucznych. Przy uniwersalności zastosowań nie wymaga ona specjalnego doświadczenia od wykonującego naprawę.

Beata Haligowska, Lange Łukaszuk

*Wynik testu opublikowanego w czasopiśmie Motorrad „Best Brands 2012”
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl