System klasy DCS na Uniwersytecie Zielonogórskim - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - GE INTELLIGENT PLATFORMS - DCS - UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI - PROFICY PROCESS SYSTEM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności System klasy DCS na Uniwersytecie Zielonogórskim
drukuj stronę
poleć znajomemu

System klasy DCS na Uniwersytecie Zielonogórskim

System klasy DCS na Uniwersytecie Zielonogórskim

Już od roku akademickiego 2011/2012 studenci studiów drugiego stopnia kierunku Automatyka i Robotyka Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą korzystać z nowoczesnego systemu klasy DCS Proficy Process Systems firmy GE Intelligent Platforms.

Tym samym uczelnia jest jedną z pierwszych w Polsce, która swoim podopiecznym zapewnia dostęp do tak zaawansowanej technologii. Rozwiązanie dostarczyła firma ASTOR

Proficy Process System jest jak agent do zadań specjalnych w świecie automatyki – sprawdza się doskonale tam, gdzie sterowany obiekt wymaga kompleksowego rozwiązania, które oprócz rozproszonego sterowania, zapewnia pełną wizualizację pracy, archiwizację danych procesowych oraz dostarcza narzędzi raportowych, analitycznych i serwisowych. 

 – Proces budowania aplikacji sterującej i wizualizacyjnej w skomplikowanych, zaawansowanych systemach wiąże się z koniecznością zastosowania gotowych, predefiniowanych obiektów, działających w ściśle określony sposób, zintegrowanych z układami odpowiedzialnymi za ich reprezentację graficzną oraz stacjami, dającymi możliwość sterowania. Pełna integracja sterowania, wizualizacji i systemów biznesowych oraz minimalizacja prawdopodobieństwa wystąpienia błędu podczas implementacji jest kluczowym wymogiem, jaki musi spełnić nowoczesny system automatyki – komentuje potrzeby dużych systemów automatyki Piotr Adamczyk, menadżer produktu w firmie ASTOR. 

Możliwość poznania, jeszcze w czasie studiów, funkcjonalności jednego z najbardziej zaawansowanych na rynku automatyki rozwiązań, stanowi dla przyszłego inżyniera wielką szansę i może zadecydować o jego przewadze na rynku pracy. Uniwersytet Zielonogórski, decydując się na stworzenie laboratorium z systemem klasy DCS, stał się tym samym jedną z najbardziej postępowych uczelni, prowadzących kierunki techniczne. 

 – System klasy DCS - Proficy Process System - dostarczony do laboratorium Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego składa się ze stacji procesowej, działającej w architekturze redundantnej z dołączonymi układami wejść/wyjść oraz z warstwy aplikacyjnej. Proficy Process System kompleksowo prowadzi cały proces produkcyjny, przy zachowaniu jego spójności i rozproszonego charakteru pracy. Dzięki temu systemowi studenci mają szansę poznać rozwiązanie, które w przemyśle będzie odgrywało coraz większą rolę – mówi Krzysztof Kuczkowski, Koordynator ds. edukacji z poznańskiego oddziału firmy ASTOR.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl