Efektywne rozwiązania infrastruktury dla automatyki - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - TARGI - EPLAN - RITTAL - KLIMATYZATORY - SPS DRIVES
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Efektywne rozwiązania infrastruktury dla automatyki
drukuj stronę
poleć znajomemu

Efektywne rozwiązania infrastruktury dla automatyki

Efektywne rozwiązania infrastruktury dla automatyki
fot. Rittal

Pod hasłem "Efektywność z systemem" Rittal przedstawi na SPS IPC Drives 2012 - wiodących targach elektroniki i automatyki - rozwiązania infrastrukturalne dla automatyki. Clou prezentacji firmy będzie stanowił program "Rittal – The System."

Do jego najważniejszych zalet należą przyjazne w montażu systemy szaf, ramiona nośne oraz rozdzielnie instalacyjne. Rittal zaprezentuje również energooszczędne rozwiązania chłodzenia, zredukowane pod względem kosztów szyny rozdziału prądu oraz oprogramowanie narzędziowe do bezpiecznego i wydajnego projektowania rozdzielni.

Potencjał efektywności techniki szaf sterowniczych oraz racków IT opiera się na inteligentnym i prostym współdziałaniu z bogatym systemem akcesoriów.

- Coraz większą rolę pełnią przy tym standardowe rozwiązania i łatwe do opanowania produkty. Tylko w ten sposób można zapanować nad kosztami engineeringu, w coraz bardziej skomplikowanych pod względem technologicznym procesach i efektywnie realizować infrastrukturę przyszłości – komentuje Uwe Scharf, Kierownik działu zarządzania produktami w Rittal.

Technologia
To, jak wyglądają łatwe, przyjazne w montażu, a przez to oszczędzające czas rozwiązania, Rittal przedstawi na przykładzie szaf pojedynczych SE 8 oraz TS IT. Beznarzędziowy, szybki montaż oraz większą wygodę podczas transportu i instalowania gwarantuje innowacyjny system cokołów Flex-Block.

Aktualne nowości w zakresie rozwiązań obsługi na stanowisku człowiek-maszyna Rittal zaprezentuje na przykładzie nowego systemu ramienia nośnego CP 60/120/180. Kompleksowy system modułowy oferuje użytkownikowi jednolite rozwiązania funkcji, montażu, a także projektowania w jednorodnej stylistyce. Produkt pokrywa wszystkie wymagane przez rynek obciążenia do 180 kg.

Znacznie większą efektywność, przy montażu rozdzielni instalacyjnych, Rittal zapewnia w nowych rozdzielniach instalacyjnych ISV, w modułowym systemie Ri4Power. Dzięki wysokim klasom ochrony nowość optymalnie nadaje się do zastosowań w trudnych warunkach.

Po przejściu w całości na klimatyzatory generacji Blue e Rittal oferuje na całym świecie kompleksowy program energooszczędnych klimatyzatorów do szaf sterowniczych, o zakresie użytkowej mocy chłodniczej od 500 do 4000 W i oszczędności energii rzędu 45% (w idealnym przypadku do 70%).

Ponad 60% oszczędność energii gwarantuje nowa seria wentylatorów filtrujących EC w połączeniu z inteligentnymi funkcjami regulacji oraz monitorowania.
Znacznie bardziej efektywne zastosowanie materiałów w technice rozdziału prądu zapewniają kompozytowe szyny miedziane, jako alternatywa dla rozwiązań z litej miedzi.

Oprogramowanie
W nowej wersji 6.1 oprogramowania do projektowania Power Engineering konstruktorzy rozdzielni otrzymują pełne wsparcie projektowania rozdzielni i systemów sterowania, zgodnie z normami PN-EN 61439. Program pomaga zarówno w projektowaniu i konfigurowaniu rozdzielni, jak i w zgodnej z normami dokumentacji. Użytkownicy otrzymują wszystkie instrukcje montażu i techniczne wskazówki dotyczące produktów i rozwiązań systemowych z programu Ri4Power, teraz także dla nowych rozdzielni instalacyjnych Rittal ISV.

Dodatkowo na stoisku Rittal - jako dostawca podzespołów systemowych dla przemysłu elektrycznego - zaprezentuje się LKH, specjalista w zakresie tworzyw sztucznych i firma należąca do Friedhelm Loh Group. Spółka przedstawi ofertę kompletnych podzespołów dla techniki rozdziału prądu.

Dostawca rozwiązań Eplan, przedsiębiorstwo afiliowane Rittal, zaprezentuje nową wersję 2.2 platformy Eplan. Liczne rozszerzenia funkcjonalne i innowacyjne moduły dodatkowe, jak Eplan FieldSys do okablowania pól, czy Eplan Copper do projektowania szyn miedzianych do montażu w szafach sterowniczych otwierają przed użytkownikami nowe perspektywy w inżynierii. Szybkie rezultaty w projektowaniu zapewnia nowy, graficzny wybór makr, inteligentna analiza zacisków oraz automatyczne punkty przerwania przy kopiowaniu części układów.

Rittal na SPS IPC Drives 2012 od 27 do 29 listopada 2012r., hala 5, stoisko 5-111. Serdecznie zapraszamy! 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl