Domowa elektrownia z Rittal - STACJA ŁADOWANIA - OBUDOWY - E-MOBILITY - MAGAZYNOWANIE ENERGII - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - BUDYNKI AKTYWNE ENERGETYCZNIE - OBUDOWY RITTAL - OBUDOWY OUTDOOR - TOPTEC - EFFIZIENZHAUS PLUS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Domowa elektrownia z Rittal
drukuj stronę
poleć znajomemu

Domowa elektrownia z Rittal

Domowa elektrownia z Rittal
fot. Rittal

Nowoczesny dom jednorodzinny „Efektywny Dom Plus” w Berlinie wytwarza więcej energii niż zużywa. Niewykorzystaną energię domowa elektrownia magazynuje w wysokowydajnych akumulatorach, tak zwanych bateriach litowo-jonowych. Magazyn o pojemności mocy 40 kW składa się z używanych akumulatorów samochodowych elektrycznego BMW Mini i jest bezpiecznie umieszczony obudowie zewnętrznej Rittal.

Mój dom, moja stacja tankowania – tak można określić projekt „Efektywny Dom Plus", prowadzony w stolicy Niemiec. Za zarządzanie budynkiem oraz klimatyzację dba wyrafinowana technika, odpowiedzialna za utrzymywanie zapotrzebowania na energię na możliwie najniższym poziomie. Instalacja solarna o wielkości ok. 160m2 – rozmieszczona na dachu i na powierzchniach fasady – wytwarza rocznie 16000 kW prądu, który po odjęciu aktualnego zużycia własnego jest magazynowany w bateriach obudowy zewnętrznej Rittal. Obudowa z serii CS Toptec została zastosowana dlatego, ponieważ akumulatory muszą mieć zapewnioną optymalną ochronę przeciwpożarową, gwarantowaną przez produkt Rittal. 

Zainstalowana moc odpowiada 7280 akumulatorom do notebooka. W tym rozwiązaniu magazynu energii próbuje się znaleźć odpowiedź między innymi na pytanie, jak długo wysłużone akumulatory samochodowe mogą efektywnie funkcjonować w swoim „drugim życiu”.

Efektywny Dom Plus w Berlinie - prezentacja projektu Effizienzhaus Plus:


Niezawodna, kompaktowa oraz nierzucająca się w oczy obudowa outdoor Rittal z serii CS Toptec - poza używanymi akumulatorami samochodowymi - dodatkowo integruje również technikę sterującą oraz komunikacyjną, a także 3 inwertory akumulatorowe. Ich zadanie polega na ładowaniu akumulatorów wówczas, gdy wytwarzanie energii solarnej jest wyższe, niż jej zużycie. W odwrotnym przypadku akumulatory przejmują zasilanie trójfazowe. Gdy generowanie prądu przekracza zapotrzebowanie własne, początkowo ładowane są akumulatory dwóch samochodów elektrycznych, a dopiero potem prąd oddawany jest do sieci. 

Aby technika „elektrowni-magazynu“ mogła niezawodnie pracować również w gorących miesiącach letnich oraz przy wysokich mocach traconych zainstalowanych urządzeń, dwudrzwiowa obudowa CS Toptec jest wyposażona w dwa wymienniki ciepła typu powietrze-powietrze. Ponadto dwuścienna konstrukcja obudowy ze szczelinami wentylacyjnymi na górze i na dole zapewnia efekt kominowy sprawiający, że przy nasłonecznieniu zimne powietrze jest stale zasysane od dołu i prowadzone do góry.

Do magazynowania energii Rittal dostarczył dopasowaną kolorystycznie do budynku obudowę outdoor z serii CS Toptec

Do magazynowania energii Rittal dostarczył dopasowaną kolorystycznie do budynku obudowę outdoor z serii CS Toptec

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
anleo
NOWINKI ale jak zwykle brak konkretów dla powszechnego odbiorcy tj jaka jest sprawność i ile to kosztuje w przeliczeniu na 1 kWh ,no i te stare akumulatory ciekawe to chyba ma byc taki tzw bufor ??? energetyczny
No avatar
Gość
"Magazyn o pojemności mocy 40 kW"?
"wytwarza rocznie 16000 kW prądu"?
Chyba kWh.
Pojemność mocy?
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl