Nowa jakość w rodzinie sterowników PLC Horner - AUTOMATYKA - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - STEROWANIE - STEROWNIKI PLC - STEROWNIKI PROGRAMOWALNE PLC - PLC - HORNER - HORNER APG
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa jakość w rodzinie sterowników PLC Horner
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa jakość w rodzinie sterowników PLC Horner

Nowa jakość w rodzinie sterowników PLC Horner
fot. ASTOR

Seria ZX sterowników PLC firmy Horner. 

Firma Horner APG, której przedstawicielem w Polsce jest ASTOR, zrobiła krok w kierunku większych, bardziej wymagających systemów. Wszystko to za sprawą nowej platformy sprzętowej, która jest znacznie bardziej wydajna od stosowanej dotychczas w rodzinach XL, QX oraz NX. Najmłodszy członek dynastii sterowników Horner oznaczony został symbolem ZX. 

Z nową platformą sprzętową idą nowe możliwości i potencjalnie nowe rynki dla firmy Horner. Idea pozostaje niezmienna – nowa seria ZX w dalszym ciągu służy integracji panelu operatorskiego wraz ze sterownikiem PLC oraz cechuje się rozbudowanymi możliwościami komunikacyjnymi. Różnica pomiędzy nową a już znanymi seriami leży w możliwościach technicznych, wydajnościowych i jakościowych. 

Patrząc na serię ZX, daje się zauważyć, że adresatem nowego urządzenia jest inny segment odbiorców. Aluminiowo-stalowa konstrukcja, wysoka jakość wykończenia i ekran operatorski o rozdzielczości Full HD zdradzają nową klasę rozwiązania. Dostępne w ramach serii trzy modele z ekranami operatorskimi o przekątnej 7", 15" i 22" pozwalają na optymalny dobór sterowników, w zależności od potrzeb użytkownika. Wysoka rozdzielczość (nawet 1920 x 1080 pikseli), w połączeniu z podświetleniem LED nadaje wyświetlanym obrazom wysoką jakość, a dotykowa matryca ułatwia obsługę panelu. 

Do najważniejszych wyróżników serii ZX należą:

  • mocniejszy procesor, zwiększający 50-krotnie pracę algorytmu sterującego, którego czas cyklu zamyka się w 0.01 ms/KB,
  • zwiększone limity pamięci, które umożliwiają rozbudowywanie aplikacji sterującej
  • możliwość programowania on-line,
  • programowanie oparte o bezpłatne narzędzie CsCape, które od kolejnej wersji 9.3 jest dostępne w języku polskim,
  • oprogramowanie wspierające budowanie algorytmów sterowania w 5 różnych językach programowania, w tym: LD, IL, FBD, SFC oraz ST,
  • kompilator pozwalający korzystać ze wszystkich algorytmów w ramach jednej aplikacji sterującej, co zwiększa efektywność języka programowania.

 Możliwości komunikacyjne to mocna strona wszystkich produktów Horner APG i nie inaczej jest w przypadku nowej serii ZX. W podstawowym wyposażeniu ZX dostaniemy także dwa niezależne porty sieci CsCAN, które z powodzeniem można wykorzystać do połączenia kilku sterowników w sieć, pozwalając na wymianę danych pomiędzy nimi w trybie peer-to-peer – komentuje Piotr Adamczyk, menadżer produktu w firmie ASTOR.

– Drugi port CsCAN może posłużyć jako interfejs komunikacyjny pomiędzy urządzeniami ZX a układami oddalonymi IO SmartStix oraz SmartBlock. Standardem w ZX są również 2 lub 3 niezależne porty szeregowe, w zależności od modelu sterownika. Ofertę opcji komunikacyjnych uzupełniają 4 wbudowane porty USB, obsługujące wymienne nośniki danych oraz urządzenia peryferyjne – dodaje Piotr Adamczyk.

Do standardowego wyposażenia każdego urządzenia z serii ZX należy port wideo, pozwalający na zduplikowanie na zewnętrznym monitorze obrazu, wyświetlanego aktualnie na ekranie operatorskim. Łatwo i bez żadnych nakładów finansowych można zrealizować w ten sposób redundancję ekranów operatorskich. W sterownik wbudowany jest także port audio, pozwalający na podłączenie zewnętrznych głośników, przydatnych do akustycznego ostrzegania operatora o pojawiającej się awarii czy zagrożeniu.

Zaskakująca w bogactwie nowych możliwości, jakie niosą za sobą sterowniki serii ZX, jest bardzo atrakcyjna cena.

Więcej o możliwościach rozwiązania w serwisie internetowym firmy ASTOR na stronie sterowników PLC Horner serii ZX zintegrowanych z panelem.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl