Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji - LED - PRZEMYSŁ - DOTACJE - CHINY - OŚWIETLENIE LED - DOWNLIGHT - LAMPY LED - RYNEK OŚWIETLENIOWY - LAMPY SAMOSTATECZNIKOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji

Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji
fot. china-led-lights.net

Dotacje dla producentów oświetlenia poskutkują obniżeniem cen produktów LED

Chińskie Ministerstwo Finansów wznowiło program dotacji dla przemysłu LED. Łączna kwota dofinansowania może sięgnąć 1 mld juanów (ok. 543 mln zł), a ze środków będzie mogło skorzystać od 30 do 50 firm starających się o wsparcie w specjalnych przetargach.

Na początku lutego 2012 Chiny rozpoczęły program dotowania produkcji opraw LED typu downlight, lamp samostatecznikowych, oświetlenia ulicznego i lamp tunelowych LED. Jednak ze względu na to, że ceny przedstawione przez niektóre firmy zostały uznane za nieuzasadnione, program szybko wstrzymano.

W maju, Chiny wprowadziły nową politykę wspierania energooszczędnego oświetlenia i  program subsydiów dla przemysłu LED został ponownie uruchomiony.

Firmy startujące do przetargu są zobowiązane wykazać zdolność produkcyjną na poziomie co najmniej 200 tysięcy sztuk w seriach downlight i lamp samostatecznikowych lub 30 tysięcy sztuk lamp ulicznych i tunelowych oraz minimalny kapitał zakładowy w wysokości 50 mln juanów. Dotacje zostaną odliczone od wysokości kontraktu wynegocjowanego przez zwycięzców przetargu i rząd, tak aby to konsumenci skorzystali bezpośrednio z programu.

Poprzedni rządowy program wsparcia energooszczędnego oświetlenia w Chinach był przeprowazony w 2008 roku. Dzięki dotacjom w wysokości 280 milionów juanów udało się wygenerować popyt rzędu 650 milionów juanów (354 mln zł).

Zdaniem analityków obecne program dotacji przyniósłby podobny skutek, stymulując cały rynek oświetlenia ogólnego w Chinach, sprzedaż oświetlenia, a także sprzętu gospodarstwa domowego. Aktualne analizy mówią o nadmiernych mocach produkcyjnych przemysłu LED w Chinach, więc program powinien obniżyć presję związaną z wysokim stanem zapasów chipów LED na rynku.

Źródło: LEDinside

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl