15-calowe panele dotykowe Astraada HMI - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ASTOR - HMI - PANELE OPERATORSKIE - ASTRAADA HMI - PANEL OPERATORSKI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 15-calowe panele dotykowe Astraada HMI
drukuj stronę
poleć znajomemu

15-calowe panele dotykowe Astraada HMI

15-calowe panele dotykowe Astraada HMI
fot. ASTOR

Do rozwiązań, oferowanych przez firmę ASTOR dołączył nowy panel operatorski z linii Astraada HMI

Urządzenie wyposażone w 15-calowy ekran operatorski, uzupełnia ofertę w segmencie dużych, wydajnych i konkurencyjnych cenowo produktów, przeznaczonych dla producentów maszyn i integratorów, działających na rynku systemów BMS.

Oferta paneli operatorskich Astraada obejmuje urządzenia różniące się między sobą rozmiarem ekranu operatorskiego, dostępnymi interfejsami komunikacyjnymi oraz ilością pamięci, przeznaczonej na aplikację. Najnowszy panel operatorski Astraada HMI, o numerze katalogowym AS43TFT1525, został wyposażony w bardzo szybki i wydajny procesor oraz dużą ilość pamięci, co umożliwia budowanie złożonych aplikacji wizualizacyjnych oraz składowanie danych procesowych. Dotykowa 15-calowa matryca, o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, ma podświetlenie LED i obsługuje ponad 65000 kolorów. Dzięki temu budowane aplikacje pozwalają umieszczać na jednym ekranie operatorskim wiele elementów i obiektów graficznych, ułatwiając personelowi obsługę urządzenia.

Piotr Adamczyk, menadżer produktów Astraada HMI w firmie ASTOR komentuje: “Nowy panel uzupełnia ofertę z serii Astraada HMI o atrakcyjne cenowo rozwiązanie, z dużym ekranem operatorskim. Z naszych obserwacji wynika, że takie produkty cieszą się sporym powodzeniem w aplikacjach, w których nie pracują tradycyjne systemy SCADA, a w których pojawia się potrzeba wizualizacji i logowania sporej ilości zmiennych. Niska cena zachęca do wykorzystywania takich urządzeń do sterowania i zadawania parametrów pracy, zwłaszcza, że ich funkcjonalność pozostaje na bardzo wysokim poziomie.”

Możliwości komunikacyjne, podobnie jak w pozostałych modelach Astraada HMI Panel, są bardzo rozbudowane. Trzy niezależne porty szeregowe, pracujące w standardzie RS232/485, pozwalają na wymianę danych z praktycznie każdym urządzeniem spotykanym na rynku. Porty szeregowe mają ponadto możliwość obsługi własnych protokołów komunikacyjnych – dzięki temu możemy podłączyć do panelu bardzo nietypowe urządzenia, które wymieniają dane w niestandardowy sposób.

Wbudowany port Ethernet oraz porty Klient i Host USB uzupełniają ofertę z zakresu komunikacji. Nowy panel, w połączeniu z najnowszą wersją oprogramowania narzędziowego Astraada HMI CFG 2.0, pozwala wykorzystać port Ethernet również w inny sposób. Obsługiwany serwer VNC pozwala z okna przeglądarki na dowolnym komputerze połączyć się z panelem, w celu zdalnej wizualizacji i sterowania, a wbudowany FTP Server, daje użytkownikom możliwość zdalnego dostępu do danych, gromadzonych na wymiennych nośnikach zainstalowanych w panelu.

Rozwiązanie wspiera ponadto obsługę wymiennych nośników danych w postaci kart MicroSD, na których można przechowywać dane procesowe, alarmy, receptury oraz wyjątki. Karta może zostać również wykorzystana do przenoszenia i aktualizacji aplikacji wizualizacyjnej.

Panel programowany jest przy pomocy bezpłatnego narzędzia Astraada HMI CFG, wyposażonego w polski interfejs programistyczny. Intuicyjna obsługa narzędzia, w połączeniu z bardzo bogatymi możliwościami programistycznymi, pozwalają szybko budować zaawansowane aplikacje wizualizacyjne. Przesłanie projektu do panelu realizowane jest przy pomocy komunikacji szeregowej, USB lub Ethernetu. Oprogramowanie narzędziowe w języku polskim można pobrać z Platformy Internetowej ASTOR.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl